Natalia Siwiec i "pędzle z kabuki"! Odpowiadamy krótkim przewodnikiem po...

przejdź do komentarzy
natalia siwiec natalia siwiec/© Instagram

...pędzlach KABUKI.

Gwiazdy i influencerzy uwielbiają unpacking. Dzięki Insta Stories fani mogą zajrzeć do paczek, które celebryci dostają w prezencie od przeróżnych marek. Podobną relacją podzieliła się Natalia Siwiec. Wśród prezentów znalazły się między innymi ubranka dla jej córki Mii, biżuteria oraz coś dla mamy.

Co też to takiego? Pędzelek z kabuki. Cokolwiek to znaczy […]- komentowała Natalia Siwiec, otwierając paczkę od ECOntour.


W jej głosie słychać dość dużą niepewność, a i wkradło się kilka błędów dotyczących pędzla, dlatego spieszymy z tłumaczeniem. Czym są PĘDZLE KABUKI? Jak ich używać?

ZOBACZ TEŻ: SUBIEKTYWNY PRZEWODNIK PO PĘDZLACH DO MAKE-UPU! NIE TYLKO DLA POCZĄTKUJĄCYCH!

HISTORIA PĘDZLA KABUKI

Tradycyjne japońskie teatry Kabuki, których korzenie sięgają 1600 roku, były znane z wysoce stylizowanych przedstawień teatralnych i aktorów o wyszukanym makijażu. Poprzedzeniem występu był rytuał makijażu, podczas którego stosowano duże i gęste pędzle do makijażu. Wszystko po to, aby makijaż dokładnie pokrył skórę aktorów. Pędzle te stały się znane jako pędzle kabuki.

PĘDZLE KABUKI DZIŚ

Dzisiaj, te fantastyczne narzędzia są dostępne dla wszystkich. Mogą mieć różne kształty: płaskie, zaokrąglone, z ostrymi kątami i kopułkowe. Podczas gdy każdy kształt służy do uzyskiwania różnych rezultatów, celem wszystkich pędzli kabuki jest stworzenie miękkiej, idealnie pomalowanej, pozbawionej nieestetycznych plam skóry.

ZOBACZ TEŻ: JAKI PĘDZEL WYBRAĆ DO... PUDRU? (FOTO)

JAK STOSOWAĆ PĘDZLE KABUKI

Tradycyjny pędzel kabuki ma duży i zaokrąglony kształt. Służy do nakładania podkładu lub pudru w celu dopracowania idealnego krycia. Jaki jest klucz do skutecznego stosowania pędzla Kabuki? Nakładanie kosmetyku zaokrąglonymi ruchami! W ten sposób uzyskasz pozbawioną porów skórę.

JAK WYBRAĆ NAJLEPSZY PĘDZEL KABUKI

Dobrej jakości pędzel kabuki jest miękki, gęsty i nie odpada mu włosie. Wybierz pędzel, który nie jest wykonany z sierści zwierzęcej. Pomimo wielu przestarzałych mitów na temat dostrzegalnych zalet pędzli z włosia zwierzęcego, zawierają one pory, które z biegiem czasu pochłaniają stare i brudne resztki makijażu.

Szczotki Kabuki są wykonane z krótkich i grubych uchwytów lub dłuższych, ale pełniejszych. Drewniane uchwyty są lepsze od plastiku lub aluminium - są cięższe, co pozwala na ergonomiczne rozłożenie ciężaru podczas użytkowania.

ZOBACZ TEŻ: OMG! TO NAJPIĘKNIEJSZE STOJAKI NA PĘDZLE DO MAKIJAŻU, JAKIE WIDZIAŁYŚMY!

Wy też korzystacie z pędzli kabuki?


Natalia Siwiec i „pędzle z kabuki”! Odpowiadamy krótkim przewodnikiem po...

Natalia Siwiec i „pędzle z kabuki”! Odpowiadamy krótkim przewodnikiem po...

Natalia Siwiec i „pędzle z kabuki”! Odpowiadamy krótkim przewodnikiem po...

Polecane wideo


Skomentuj Staraj się pisać bez błędów

dodasz komentarz jako gość - jeżeli chcesz zarejestrować nicka - załóż konto z avatarami!

Wasze komentarze (1): sortuj