Nastolatki rezygnują z makijażu

przejdź do komentarzy
redefining beautiful redefining beautiful/

Nowa definicja piękna według licealistek.

W liceum Colleyville Heritage High School w Teksasie grupa sześciu dziewczyn założyła klub, którego członkinie wyznają pewną zasadę - żadnego makijażu we wtorek.

Idea została zainspirowana przez stronę internetową OperationBeautiful.com, której celem jest zmiana nastawienia ludzi wobec samych siebie tak, by zaczęli się lepiej postrzegać i akceptować.


Klub, liczy obecnie prawie dwustu członków, ma nadzieję na rozszerzenie swojego przesłania o "prawdziwym pięknie" właśnie poprzez rezygnację z makijażu jeden dzień w tygodniu.

Jak mówi jednak z założycielek, Caroline Tessler: Nie ma nic złego w noszeniu makijażu, ale używanie go po to, by zakryć swoje prawdziwe piękno jest czymś, co pragniemy zmienić.


Poprzez sprzedaż t-shirtów z hasłem: Redefining Beautiful, One Girl at a Time (Redefiniujemy piękno - jedna dziewczyna na raz) dziewczyny wspierają także lokalnie przedsięwzięcia np. pomagają schronisku dla kobiet.

Jak dodaje opiekunka grupy, Suzanne McGahey: Chcemy, aby dziewczyny były pewne siebie niezależnie z makijażem czy bez, by mogły być szczere wobec samych siebie. Zapewnia także, że nastolatki które są w klubie, nie spotykają się z żadnymi wrogimi reakcjami ze strony innych licealistek.

Co sądzicie o tej inicjatywie?

Polecane wideo


Skomentuj Staraj się pisać bez błędów

dodasz komentarz jako gość - jeżeli chcesz zarejestrować nicka - załóż konto z avatarami!

Jeszcze nikt tego nie skomentował. Bądź pierwsza!