Najlepszy kosmetyk świata - woda!

przejdź do komentarzy
właściwości wody właściwości wody/mat. prasowe

Ale pod jednym warunkiem - filtrowana.

Znaczenia wody dla naszego organizmu nie sposób przecenić. Bez niej żaden z procesów przemiany materii nie może przebiegać prawidłowo. Niezwykle ważne jest, aby nasze komórki znajdowały się w wystarczającej ilości wody, ponieważ walkę o naturalną, zdrową piękność powinniśmy rozpocząć od wewnątrz.

Najlepszy kosmetyk świata - woda!Woda wspomagająca pozbywanie się z organizmu substancji szkodliwych sprawia, że nasz organizm jest oczyszczony, a co za tym idzie, również i skóra ma zdrowszy wygląd. Prawdą jest, że jej stan odzwierciedla to, co znajduje się w środku. Dostarczając ciału odpowiednie ilości wody wpływamy na jej gładkość i elastyczność. Piękna skóra, zdrowe włosy i paznokcie to zaleta nie tylko genów i drogich kosmetyków. Wygląd skóry świadczy o ogólnej kondycji naszego organizmu. Na jej stan wpływa dieta oraz przede wszystkim to, co i ile pijemy. Duże ilości kofeiny zawartej w herbacie, kawie i energy drinkach odwadniają skórę, przez co staje się przesuszona lub tłusta, skłonna do zmarszczek i wyprysków – przypomina dietetyk, mgr inż. Agnieszka Kopacz.


WODA FILTROWANA, DOBRY WYBÓR!

Istotna jest jakość wody, jaką spożywamy. Z wody kranowej korzystamy każdego dnia. Używamy jej nie tylko do przyrządzania napojów zimnych i gorących, do gotowania, ale również do mycia. W kranówce mogą się znajdować metale ciężkie, które są wypłukiwane z instalacji wodnych podczas transportu wody do naszych gospodarstw. Powszechnie wiadomo, jak szkodliwy jest chlor stosowany do uzdatniana wody pitnej. Zabija drobnoustroje, a zatem nie może pozostawać obojętny dla komórek ludzkiego organizmu. Korzystając z takiej wody podczas zabiegów kosmetycznych usuwamy naturalną lipidową powłokę skóry i włosów, może to prowadzić do suchości włosów oraz ściągania skóry.

Najlepszy kosmetyk świata - woda!Najszybszym i najtańszym sposobem uzdatniania wody jest stosowanie filtrów dzbankowych marki Dafi. Podczas procesu filtracji usuwamy z wody wszystkie wymienione wcześniej zanieczyszczenia oraz szkodliwe substancje chemiczne. Dzięki temu zyskujemy pewność, że odpowiednio dbamy o wygląd naszej skóry, włosów i paznokci. Systemy filtrujące Dafi zapewniają zasadowy odczyn pH wody. Gwarancja bezpieczeństwa podczas użytkowania potwierdzona jest atestami PZH i regularnymi badaniami laboratoryjnymi. Niewielki dzbanek z wymiennym co miesiąc filtrem pozwala uzyskać wystarczającą ilość wysokojakościowej wody. Używając filtrów Dafi dbamy o środowisko naturalne, ponieważ nie musimy już kupować wody w plastikowych butelkach, dzięki czemu ograniczamy odpady PET.


NAJLEPSZY KOSMETYK ŚWIATA

Kosmetyczne zalety filtrowanej wody zauważalne są przy regularnym stosowaniu wysokiej jakości wody. Włosy i skóra stają się naturalnie miękkie. Poprawę wyglądu powinniśmy rozpocząć od zmiany wody. Mając na uwadze fakt, że szkodliwe związki chemiczne wnikają do naszego ciała poprzez skórę, jak również w trakcie przyjmowania przygotowywanych posiłków i napojów, walory filtrowania wody stają się oczywiste i pożądane.

Jeśli nasza skóra się błyszczy lub mamy trądzik to najlepszym lekarstwem jest przyjmowanie wystarczającej ilości wody. Skóra przetłuszczająca się, to skóra przesuszona, której brakuje odpowiedniego nawilżenia. To informacja wysyłana przez nasz organizm, przypominająca o potrzebie nawadniania. Picie filtrowanej wody sprawia, że cera przestaje być szara, mamy coraz więcej energii, nie jest widoczne nasze zmęczenie. Przemywając twarz taką wodą unikamy problemów skórnych. Skutecznym kosmetykiem domowym jest filtrowana woda, w której gotowane były ziemniaki, groszek lub fasola. Działa on na cerę regenerująco i odświeżająco.


PIERWIASTEK MŁODOŚCI

Niedobór magnezu może powodować zmianę wyglądu naszej cery, wzmożone wypadanie włosów oraz łamliwość paznokci. Niestety tracimy go z organizmu bardzo łatwo i co gorsze należy on do pierwiastków słabo przyswajalnych. Magnez zwalcza procesy starzenia, pomaga w leczeniu chorób skóry.Nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak ważna jest profilaktyka i zachowania prozdrowotne.

Najlepszy kosmetyk świata - woda!Z myślą o tym marka Dafi stworzyła filtr magnezowy Aquamag, który oczyszczając wodę kranową, wzbogaca ją o ten cenny minerał, uwalniając do wody jony magnezu. Gwarantuje wodę pełną smaku i zdrowia. Zalecane dzienne spożycie wody dla dorosłego człowieka to 2 litry, jeśli jest to woda Dafi Aquamag to dostarczy nam aż 20% dziennego zapotrzebowania na ten pierwiastek.

Filtrowanie wody gwarantuje jej wysoką jakość, brak zanieczyszczeń, a stosowanie filtrów magnezowych dodatkowo dostarcza i uzupełnia braki magnezu, pierwiastka bardzo ważnego dla dobrej kondycji skóry. Aby jeszcze lepiej odświeżyć wygląd naszej skóry, włosów i paznokci, warto dodać do wody cytrynę, gdyż witamina C niszczy wolne rodniki i spowalnia procesy starzenia – podkreśla dietetyk, mgr inż. Agnieszka Kopacz.

Dbaj o zdrowy wygląd, wykorzystując kosmetyk, który jest na wyciągnięcie ręki!

Polecane wideo


Skomentuj Staraj się pisać bez błędów

dodasz komentarz jako gość - jeżeli chcesz zarejestrować nicka - załóż konto z avatarami!

Jeszcze nikt tego nie skomentował. Bądź pierwsza!