Najlepsze metody na usunięcie owłosienia

przejdź do komentarzy
jessica simpson jessica simpson/© PR Photos

Co działa, a czego lepiej unikać?

W zasadzie każda kobieta zmaga się z pojawiającym się tu i ówdzie niechcianym owłosieniem.

Niektórym kobietom wystarczy depilacja nóg, a inne muszą walczyć z lekkim wąsikiem i drobnym owłosieniem na twarzy.

Jak można skutecznie zwalczyć niechciane owłosienie tak, by już nigdy nie zaprzątało naszej głowy?

Okazuje się, że wcale nie jest to takie proste...

Oto przegląd metod dostępnych obecnie na rynku:

1. Depilacja laserowa

Depilacja laserowa to metoda usuwania włosów, która pozwala na permanentne pozbycie się niechcianego owłosienia z dowolnych partii ciała. By jej skuteczność była stuprocentowa należy odbyć kilka zabiegów laserowego usuwania włosów.

Jest jednak jedno ale. Laser usunie jedynie ciemne, nasycone pigmentem owłosienie. Zwyczajnie nie widzi on delikatnych, jasnych włosków, których często mamy najwięcej.

2. Elektroliza

Depilacja elektrolizą to doskonała alternatywa dla osób, które nie chcą skorzystać z depilacji laserowej. Metoda ta opiera się na przekazywaniu malutkich cząsteczek elektrycznych, które mają za zadanie zniszczenie cebulki włosa, aby zapobiec jego ponownemu wyrośnięciu.

Tutaj minusów jest jednak więcej, niż w przypadku depilacji laserowej. Z uwagi na metodę działania, elektroliza nie usuwa cienkich, delikatnych włosków, do których ciężko jest dotrzeć. Ponadto, zabieg trzeba powtórzyć wiele razy, by przyniósł wymarzony efekt.

3. Depilatory

To dobra metoda, jeśli skóra naszej twarzy nie jest wrażliwa. Odpowiednie depilatory przeznaczone do depilacji wrażliwych miejsc, do których należy skóra twarzy, pomogą skutecznie usunąć owłosienie razem z cebulką.

Co prawda włoski będą odrastać, ale znacznie wolniej i będzie ich dużo mniej.

4. Kremy do depilacji

Krem do depilacji rozpuszcza włosy oraz ich cebulki, co pozwala pozbyć się owłosienia, a także ograniczyć porost włosów.

Specyfiki te są proste w użyciu, jednak nie nadają się do depilacji innych miejsc niż nogi. Nałożenie ich na twarz może spowodować silną reakcję alergiczną.

5. Pęseta

Pęseta to stary i sprawdzony sposób na usunięcie wąsika. Wymaga cierpliwości i czasu, ale jest bardziej łagodna od elektrycznego depilatora, którego używając możemy podrażnić delikatną skórę twarzy. Włoski wyrwane pęsetą będą odrastać powoli, a niektóre nigdy nie odbudują swojej cebulki.

Jak widać nie ma idealnego sposobu na trwałe usunięcie niechcianego owłosienia. Dermatolodzy polecają regularnie przemywać włoski wodą utlenioną, która sprawi, że będą delikatniejsze. Nie jest to jednak sposób, który definitywnie rozprawi się z tym problemem.

A może Wy znacie jakieś skuteczne sposoby na pozbycie się zbędnego owłosienia?Polecane wideo


Skomentuj Staraj się pisać bez błędów

dodasz komentarz jako gość - jeżeli chcesz zarejestrować nicka - załóż konto z avatarami!

Jeszcze nikt tego nie skomentował. Bądź pierwsza!