Trwałe, ładne i wygodne – tak najkrócej można opisać paznokcie hybrydowe. Ten sposób stylizacji jest niebywale popularny i nic nie wskazuje na to, by coś miało to zmienić. Wprawdzie salony kosmetyczne co chwilę wymyślają alternatywy do hybryd (jedwabne paznokcie, lakiery winylowe) ale ta metoda zyskała już spore grono wiernych zwolenniczek.

Na czym polega fenomen paznokci hybrydowych? Przede wszystkim zapewniają trwałość nawet do 2 tygodni. A sam proces wykonania nie zajmuje dużo czasu ani nie jest szczególnie skomplikowany.

Wiele dziewczyn wykonuje hybrydy samodzielnie w domu. Mogłoby się więc wydawać, że to naprawdę prosta sprawa, wystarczy kilka lakierów, pilniczek i lampa uv.

Ta dziewczyna ma idealne paznokcie. Jej manicure bije rekordy popularności na Pintereście!

Paznokcie hybrydowe – najczęstsze błędy

Niestety wykonanie paznokci hybrydowych wymaga staranności i dobrego przygotowania. Jeśli chcemy, by efekt utrzymał się przez długi czas, nie wystarczy jednie pomalować paznokcie i utrwalić całość w lampie. Przedstawiamy listę najczęściej popełnianych błędów.

1. Lakier hybrydowy posiada zupełnie inną konsystencję i wymaga utwardzenia w lamie uv, dlatego sposób przygotowania płytki paznokcia ma tu istotne znaczenie. Jednym z pierwszych etapów jest nadanie kształtu paznokciom, a następnie dokładne odtłuszczenie płytki. Dopiero takie przygotowanie zapewni trwałość i estetyczny efekt.

2. Częstym błędem jest także zmiana kolejności poszczególnych kroków. Na samym początku należy nadać paznokciom odpowiedni kształt, jednak wiele kobiet pomija ten etap i najpierw nakłada hybrydę, a na samym końcu sięga po pilnik. Skutkiem takiego działania może być oderwanie się warstwy lakieru od płytki paznokcia.

3. Równie ważne jest zdejmowanie paznokci hybrydowych. Nigdy nie powinno się usuwać starego lakieru za pomocą pilniku, lub co gorsza, odrywać go z płytki. Nawet jeśli odrost jest duży, zawsze należy zmiękczyć lakier w roztworze z acetonem i delikatnie odsunąć resztki lakieru za pomocą drewnianego patyczka.

4. Skórki wokół paznokci to również często pomijany aspekt przy robieniu hybrydy, tymczasem ich odpowiednie przygotowanie – zmiękczenie i odsunięcie (ewentualnie wycięcie) zagwarantuje o wiele lepszy, bardziej estetyczny efekt.

Uczulenie na hybrydę – jakie są objawy, konsekwencje i sposoby leczenia?

5. Efekt tzw. zalanych skórek to częsty błąd, szczególnie wśród osób, które dopiero uczą się tej metody stylizacji. Nakładając lakier hybrydowy zawsze pamiętajmy, by pozostawić odrobinę miejsca miedzy podstawą paznokcia a skórkami. Można w tym celu wykorzystać drewniany patyczek i po pomalowaniu paznokci delikatnie przejechać nim po brzegach płytki patyczkiem, by zgarnąć nadmiar lakieru i ładnie go wyrównać.

6. Ostatnim, i najczęściej popełniamy błędem, jest brak przerw między robieniem hybryd. Zaleca się robienie przerw, co najmniej 2 lub 3 tygodniowych, by dać paznokciom czas na regenerację. W tym okresie nie powinno się nakładać na płytkę nic oprócz odżywki i oliwki do skórek.