Najbardziej poruszająca okładka w historii Cosmopolitan

przejdź do komentarzy
cosmopolitan cosmopolitan/Cosmopolitan

Upamiętnia śmierć brutalnie zamordowanej Shafilei Ahmed.

W listopadzie 2003 roku światem wstrząsnęła wiadomość o zamordowaniu 17-letniej Shafilei Ahmed, Brytyjki o pakistańskich korzeniach.

Latem dziewczyna wybrała się na wycieczkę do ojczystego kraju, po powrocie ślad po niej zaginął. Okazało się, że gdy tylko przyjechała do Pakistanu zaaranżowano dla niej małżeństwo z obcym mężczyzną.

Czytaj: Poparzona kwasem Katie Piper: Ładna buzia nie wystarczy!

Zrozpaczona dziewczyna wypiła wybielacz i poparzona wróciła do Anglii. Wtedy słuch o niej zaginął. Rok później znaleziono jej ciało pocięte na kawałki w rzece Kent. Okazało się, że morderstwa dokonała rodzina Shfilei i była do kara za odrzucenie małżeństwa. Została uduszona plastikową torbą przez własnych rodziców.

Cosmopolitan podjęło współpracę z organizacjami Karma Nirvana i Henry Jackson Society, czego efektem jest najnowsza okładka pisma upamiętniająca tragiczną śmierć dziewczyny.

Zafoliowane wydanie pisma ma tylko jedną informację:

Shafilea została uduszona przez rodziców na oczach rodzeństwa. Pamiętajmy o brytyjskich dziewczynach, które straciły życie w wyniku tzw. honorowych morderstw. Pomóżcie nam przerwać milczenie.Najbardziej poruszająca okładka w historii Cosmopolitan

Najbardziej poruszająca okładka w historii Cosmopolitan

Polecane wideo


Skomentuj Staraj się pisać bez błędów

dodasz komentarz jako gość - jeżeli chcesz zarejestrować nicka - załóż konto z avatarami!

Jeszcze nikt tego nie skomentował. Bądź pierwsza!