Myślałaś, że białe plamy na paznokciach to niedobór wapnia? To mit!

przejdź do komentarzy
paznokcie paznokcie/© Instagram/allure

Zobacz, czy można je wyleczyć.

Niezależnie od tego, czy lubisz paznokcie pokryte wzorkami, czy wolisz eleganckie jednolite kolory, mocne i zdrowe paznokcie są kluczem do wykonania perfekcyjnego manicure’u. Częstym problemem są jednak białe plamy. Co jest przyczyną powstawania tych tajemniczych dolegliwości? W tym artykule zgromadziłyśmy wszystkie informacje na ich temat. Dzięki wskazówkom przygotujesz perfekcyjny manicure i zapomnisz o nieestetycznych plamach.

Co jest przyczyną powstawania białych plam na paznokciach?

Wbrew powszechnym opiniom, nie chodzi o brak wapnia lub cynku. Białe plamki powstają na skutek urazu paznokcia. To powietrze, które zatrzymało się między warstwami paznokcia, tworząc rosnącą bańkę. Inną przyczyną może być odwodnienie paznokcia.

ZOBACZ TEŻ: WIEMY, JAK WYBIELIĆ POŻÓŁKŁĄ PŁYTKĘ PAZNOKCIA DOMOWYMI SPOSOBAMI!

Czy z paznokci można pozbyć się białych plam?


Choć oczywiście białych plamek można się pozbyć, specjaliści przestrzegają przed agresywnym piłowaniem. Według nich to jeszcze bardziej pogłębia problem. Jeśli przyczyną jest uraz, musiałabyś przedrzeć się przez zbyt wiele warstw, aby skutecznie zniszczyć białą plamę, a to jeszcze bardziej osłabiłoby paznokieć.

Czy na rynku istnieją produkty, które usuwają białe plamy?

Jeśli białe plamy są przyczyną urazu, jedynym sposobem na ich wyleczenie jest odczekanie, aż paznokieć odrośnie. Białym plamom można jednak zapobiegać. Najlepszym sposobem jest systematycznie nawadnianie i olejowanie paznokci. Wzmacniając paznokcie unikniesz powstawania nieestetycznych plam.

ZOBACZ TEŻ: NIE MUSISZ SPISYWAĆ ZŁAMANEGO PAZNOKCIA NA STRATY! OTO SPOSOBY NA JEGO OCALENIE!

Choć ich powstawanie nie jest wynikiem niedoboru wapnia, paznokcie powinny być wzmacniane odpowiednimi produktami spożywczymi. Chodzi przede wszystkim o ryby, orzechy oraz fasolę, które wspierają prawidłowy wzrost paznokcia.

Wy też borykacie się z tym problemem?

Polecane wideo


Skomentuj Staraj się pisać bez błędów

dodasz komentarz jako gość - jeżeli chcesz zarejestrować nicka - załóż konto z avatarami!

Wasze komentarze (1): sortuj
  • gość 12-06-18, 00:05 cytuj
    Polecam doksztalcenie sie w danym temacie przed umieszczeniem artykułu w Internecie. Autor koniecznie niech wygoogluje sobie pojęcie "leukonychia" i po dogłębnym zbadaniu tematu dodaje post. Szkoda mi tylko dziewczyn szukających informacji na temat chorób paznokci.
    Nie masz konta? Zarejestruj się!