Mylah Morales - poznajcie makijażystkę Rihanny

przejdź do komentarzy
mylah morales mylah morales/Mylah Morales

Pracują razem od lat.

Stylistyczne wybory Rihanny często spotykają się z podzielonymi opiniami, ale jej makijaż zazwyczaj należy do wyjątkowo udanych. Piosenkarka zatrudnia bowiem makijażystkę, której mogłaby jej pozazdrościć niejedna gwiazda.

Mylah Morales współpracuje z Rihanną praktycznie od początku kariery wokalistki. To ona maluje piosenkarkę przed wszystkimi wystąpieniami publicznymi, pracuje też przy niektórych sesjach zdjęciowych z jej udziałem i teledyskach. Oprócz Rihanny na liście znanych klientek Mylah znaleźć można Leonę Lewis, Jennifer Hudson, Jordin Sparks, Kelis, Ciarę czy Kim Kardashian, jednak z tymi paniami wizażystka pracuje okazjonalnie - Rihanna jest u niej zawsze na pierwszym miejscu. Za wszystkie usługi, w tym towarzyszenie podczas wyjazdów i tras koncertowych, piosenkarka płaci swojej makijażystce ponad 250 000$ rocznie.

Morales lubi pracować z kobietami różnego pochodzenia etnicznego, o skrajnie różnych typach urody. Taka praca to dla niej wyzwanie - jak sama mówi, uwielbia moment, w którym dziewczyna nie zawsze postrzegana jako piękność pod jej wprawną ręką zmienia się w divę.

Rihanna również nie należy do klasycznych piękności, ale dzięki udanej współpracy ze swoją makijażystką na czerwonym dywanie najczęściej zachwyca. Twarz piosenkarki jest zawsze bardzo mocno konturowana, a to dziedzina, w której Morales nie ma sobie równych. Umiejętne stosowanie przez nią techniki światłocienia doprowadziło do tego, że Rihannie zarzucano operacje plastyczne nosa i podbródka - na mocnych zbliżeniach widać jednak, że to nic innego, jak potęga makijażu.


Rihanna

Rihanna
Rihanna publicznie pojawia się zawsze w bardzo ciężkim makijażu - nawet, jeżeli z daleka sprawia on wrażenie delikatnego. Makijaż na czerwony dywan musi być fotogeniczny - w tym celu na twarz piosenkarki nakładany jest bronzer, kilka odcieni rozświetlacza, standardowy róż do policzków, korektor i mocno kryjący podkład. Całość standardowo wykańczana jest sypkim pudrem.

Rihanna
Warto przyjrzeć się temu, jak konturowane są policzki Rihanny. Pod kość policzkową nakładany jest bronzer, który następnie delikatnie rozcierany jest w górę i łączony z różem. Nad plamą różu nakładany jest rozświetlacz - Mylah najczęściej używa NARS w odcieniu Superorgasm, który pięknie rozświetla ciemną karnację o oliwkowym odcieniu. Poniżej bronzera, na linii szczęki, nakładany jest jasny puder bez drobinek - właśnie ten trik daje iluzję wydatnych kości policzków. Podbródek piosenkarki jest delikatnie przyciemniany na samym czubku ciemniejszym pudrem, który następnie jest bardzo dokładnie łączony z jaśniejszym - bardziej drastyczne przejście kolorów uwydatniło i wyostrzyłoby jego kształt, zamiast go złagodzić.


Morales podkreśla, że lubi pracować z Rihanną, bo gwiazda chętnie eksperymentuje ze swoim wyglądem i nie boi się wypróbowywania nowych technik w makijażu. W końcu to ona lansowała tak popularny w zeszłym roku eyeliner prowadzony na linii dolnych rzęs.


Jak wykonać podobny makijaż dowiecie się z poniższego filmu:Dlaczego więc Rihanna zazwyczaj pojawia się w makijażu neutralnym, z przewagą delikatnych brązów, miedzi i piaskowych beżów (tutaj kupicie cienie w takich kolorach)? Jej makijażystka tłumaczy, że takie są efekty narad Glam Squadu Rihanny. Stylistka, fryzjer i makijażystka dyskutują przez każdym publicznym pojawieniem się piosenkarki - a ponieważ gwiazda lubi odważne stroje i fryzury, wyrazisty makijaż byłby już przesadą. Są od tej reguły pewne wyjątki, ale zazwyczaj Morales pracuje na neutralnych kolorach. Przekonuje zresztą, że piękne oczy Rihanny nie wymagają jakiejś specjalnej oprawy, a jedynie delikatnego podkreślenia.


Rihanna
Rihanna rzadko pokazuje się z tak kolorowymi cieniami na oczach, ale jeśli już, to makijaż jest dość awangardowy. Tutaj Morales użyła MAC Steel Blue.


Ostatnio Rihanna zmieniła kolor włosów na ognistą czerwień. Aby nie wyglądała zbyt wulgarnie, jej makijażystka ograniczyła paletę kolorów w makijażu - tym bardziej, że piosenkarka ostatnio chętnie sięga po kreacje zdobione kwiatowymi łączkami.


Rihanna


Mylah Morales zawsze podkreśla, że zawód makijażystki był spełnieniem jej największych marzeń. Morales znana jest w świecie showbiznesu jako niezwykle lojalna wizażystka, która buduje długotrwałe relacje z klientkami. Gwiazdy, które z nią pracowały chwalą ją za jej świetny gust i wyczucie oraz dbałość o każdy detal. Jej umiejętności docenione zostały nie tylko przez celebrytki - Mylah Morales malowała modelki do kampanii H&M, pracowała przy sesjach dla takich magazynów jak Elle, Cosmopolitan czy InStyle. Wykonała też wszystkie makijaże Rihanny dla kampanii reklamowych marki Covergirl, w których brała udział piosenkarka.

Zobaczcie jeszcze kilka zdjęć z jej portfolio:


Portfolio Mylah Morales

Portfolio Mylah Morales

Portfolio Mylah Morales

Portfolio Mylah Morales

Portfolio Mylah Morales

Portfolio Mylah Morales

Portfolio Mylah Morales

Portfolio Mylah Morales

Portfolio Mylah Morales

Portfolio Mylah Morales

Portfolio Mylah Morales
Polecane wideo


Skomentuj Staraj się pisać bez błędów

dodasz komentarz jako gość - jeżeli chcesz zarejestrować nicka - załóż konto z avatarami!

Jeszcze nikt tego nie skomentował. Bądź pierwsza!