Motywująca i niesamowita historia Lizzie Velasquez

przejdź do komentarzy
lizzie velasquez lizzie velasquez/Instagram

Nazywana najbrzydszą kobietą świata motywuje do walki z prześladowaniem!

Większość z Was na pewno kojarzy tę 25-latkę. W świecie wiecznej pogoni za pięknem, młodością i coraz to bardziej skutecznymi dietami trudno nie zauważyć wybijającej się na jego tle Lizzie Velasquez. Dziewczyna cierpiąca na niezwykle rzadką chorobę przyciąga uwagę, niestety nie w pozytywnym dla niej sposób. Teraz postanowiła wykorzystać zainteresowanie sobą do zwrócenia uwagi na problem dyskryminacji i prześladowania.

ZOBACZ TEŻ: Wzruszająca historia Lizzie Velasquez

Schorzenie, na które cierpi Lizzie, wyniszcza jej organizm. Kobieta musi jeść średnio co 15 minut - w tak zastraszającym tempie spala kalorie. Choroba ma swoje odbicie w wyglądzie Velasquez. Właśnie on był przyczyną wiecznych prześladowań ze strony rówieśników i nie tylko. Po jej wystąpieniu w 2013 roku podczas konferencji TED internet zalała fala nienawiści, uprzedzenia i drwin wymierzona w chorującą 25-latkę.

Dziewczyna nie załamała się jednak. Swoimi osiągnięciami udowodniła światu, że jej wygląd to nie wszystko. Co więcej, zainteresowanie wykorzystała do walki z prześladowaniem. Aktualnie jest w trakcie zbiórki funduszy na film, którego będzie bohaterką.

Jej celem jest motywowanie młodych ludzi, przeciwstawianie się przemocy i tej fizycznej, i psychicznej, zastraszaniu. Na swój cel zebrała już 168 tys. dolarów!

Trzymamy kciuki za dalsze dążenie do celu!Motywująca i niesamowita historia Lizzie Velasquez

Motywująca i niesamowita historia Lizzie Velasquez

Motywująca i niesamowita historia Lizzie Velasquez

Polecane wideo


Skomentuj Staraj się pisać bez błędów

dodasz komentarz jako gość - jeżeli chcesz zarejestrować nicka - załóż konto z avatarami!

Jeszcze nikt tego nie skomentował. Bądź pierwsza!