Modny kwestionariusz Dawida Wolińskiego

przejdź do komentarzy
dawid woliński dawid woliński/© KAPiF

Przeczytaj, a dowiesz się kto jest jego muzą.

Dawid Woliński, jeden z najbardziej znanych i docenianych polskich projektantów udzielił ostatnio obszernego wywiadu magazynowi Gala. Wypełnił w nim "modny kwestionariusz" i wyznał m.in. kogo najbardziej chciałby ubrać, czym jest dla niego moda oraz kto jest jego muzą.

Oto fragmenty Modnego Kwestionariusza Dawida Wolińskiego:

Moda to... możliwość wyrażenia siebie. Zarówno dla projektanta jak i każdego człowieka to sposób ekspresji osobowości i nastroju. Moda na co dzień może wnosić w nasze życie estetykę, piękno, nonszalancję lub wygodę. Moje klientki przychodzą do mnie, abym pomógł im wyrazić ich indywidualizm i poczuć się bardziej pewnymi siebie.

Ostatnie osiągnięcie... moja kolekcja. Jest bardzo kobieca, szalona. Chciałem, żeby nawiązywała do dawnego krawiectwa, do kolekcji Yvesa Saint Laurenta, Cristobala Balenciagi, ale też zależało mi, żeby była nowoczesna.


Moja muza... Nigdy nie mam na myśli jednej kobiety. Muza to raczej postać drzemiąca w mojej podświadomości, będąca zlepkiem cech osób, które poznałem na różnych etapach mojego życia. Postać ta stale dojrzewa wraz ze mną.

Marzę, aby ubrać... każdą kobietę, która stwierdzi, że ubranie, które dla niej zaprojektowałem, pozytywnie wpływa na jej życie.

Całość wypowiedzi możecie przeczytać TUTAJ.
Polecane wideo


Skomentuj Staraj się pisać bez błędów

dodasz komentarz jako gość - jeżeli chcesz zarejestrować nicka - załóż konto z avatarami!

Jeszcze nikt tego nie skomentował. Bądź pierwsza!