Modelka bez zębów w reklamie Gucci to 26letnia artystka. Ma niebanalny wizerunek

przejdź do komentarzy
szminka szminka/instagram@guccibeauty

Stanie się ikoną?

Reklamy kosmetyków często obierają jeden podobny schemat. Rządzi w nich narracja nastawiona na ukazanie perfekcyjnego wyglądu, co często osiągane jest nie tylko przy pomocy wizażystów, ale również retuszu, a sam scenariusz opiera się na ukazaniu pięknej modelki ze śnieżnobiałym uśmiechem. Nie każda marka realizuje te założenia, a dowodem jest reklama najnowszej kolekcji szminek od Guuci.

W krótkim czasie zyskała wielką popularność, czego przyczyną było odmienne niż dotychczas podejście do piękna. Marce pomogła w tym 26-letnia artystka Dani Miller. To właśnie jej uśmiech został przedstawiony na sławnym już zdjęciu.

INTERNAUCI SĄ ZSZOKOWANI NOWĄ REKLAMĄ GUCCI. "MYŚLAŁAM, ŻE TO MEM"

Zęby modelki nie są doskonałe – są krzywe i nie mają śnieżnobiałego odcienia, a mimo to nie zostały poddane żadnej obróbce. Wręcz przeciwnie to właśnie uśmiech modelki został wykorzystany jako główne zdjęcie promujące kosmetyki.

Dla niej samej było to bardzo ekscytujące i emocjonalne wydarzenie. W jednym z wywiadów dla zagranicznego portalu Rafinerii 29 sama przyznaje:

Myślałam, że zacznę płakać ze szczęścia, kiedy zobaczyłam to zdjęcie. Poczułam ulgę i ucieszyłam się, że w końcu mogę być sobą. Zaczęłam czuć się komfortowo i sądzę, że reklama może pomóc poczuć się podobnie wielu osobom, które nie są pewne siebie i mają problemy z akceptacją swojego wyglądu.


"PIĘKNO TO MOJE PRZEKLEŃSTWO. W PRACY TRAKTUJĄ MNIE JAK PUSTĄ LALĘ"

Piosenkarka przyznaje, że stanie się twarzą marki pomogło jej w pozbyciu się kompleksów. Zwłaszcza po wielu przykrych doświadczeniach z dzieciństwa, kiedy była piętnowana przez inne osoby z powodu swoich zębów. To przyczyniło się do tego, że przestała się uśmiechać, by maskować wygląd.

Dani Miller ma nadzieję, że jej udział w reklamie tak sławnej marki pomoże w akceptacji i zrozumieniu, że każdy uśmiech może być piękny, kiedy wyraża szczęście i dobre emocje.


Polecane wideo

Skomentuj Staraj się pisać bez błędów

dodasz komentarz jako gość

Wasze komentarze (3): sortuj
  • gość 26-05-19, 23:50 cytuj
    fajne, polaczki lubą plastik to hejtują, normalne
  • gość 26-05-19, 02:16 cytuj
    w sumie wolę takie zjawiska niz kolejną Barbie z całym ryjem nowych zebów
  • gość 23-05-19, 20:01 cytuj
    Prawie jak doda