Zapuszczanie włosów to proces, który wymaga czasu, cierpliwości, ale również odpowiedniej pielęgnacji. To właśnie ta ostatnia kwestia jest kluczowa, jeśli chcemy przyspieszyć wzrost pasm, a jednocześnie cieszyć się pięknym, lśniącym wyglądem. A jak wiadomo zdrowe, mocne włosy zaczynają się wraz ze zdrową skórą głowy.

W tym przypadku sprawdzą się naturalne olejki, które są doskonałymi stymulatorami wzrostu włosów. Już od starożytnych czasów były one stosowane do leczenia wielu dolegliwości, dzięki zawartości aktywnych składników roślinnych.

NIGDY NIE ZABIERAJ TEGO KOSMETYKU POD PRYSZNIC. SKUTKI DLA SKÓRY SĄ TRAGICZNE

Olejek z drzewa herbacianego jest często stosowany przy leczeniu trądziku, a lawendowy jest znany ze swoich właściwości łagodzących i odprężających.
Jeśli chcemy cieszyć się mocnymi, długimi włosami, olejki są jednym z najskuteczniejszych sposobów pobudzających cebulki włosów do szybszego wzrostu. Nałożone na skórę głowy, a wcześniej rozcieńczone z olejem bazowym (np. oliwą z oliwek) łagodzą wszelkie stany zapalne oraz pobudzają krążenie krwi.

Olejek z rozmarynu

To numer jeden jeśli chodzi o naturalną pielęgnację włosów. Przywraca równowagę, dotlenia skórę głowy i pobudza cebulki włosów.

Zastosowanie:
Wymieszaj 4 łyżki olejku z rozmarynu z łyżką oliwy z oliwek, a następnie okrężnymi ruchami wmasuj w skórę głowy. Po odczekaniu 30 minut spłucz letnią wodą i umyj włosy.

WYGLĄD DŁONI I PAZNOKCI – WYCZYTASZ Z NICH WSZYSTKO NA TEMAT STANU ZDROWIA

Olejek lawendowy

Jest bogaty w antyoksydanty, dlatego zastosowany na skórę głowy zapewnia jej odżywienie i wzmacnia włosy przy nasadzie. Dzięki właściwościom antygrzybiczym i antybakteryjnym, od dawna jest także uznawany za jeden ze skutecznych, naturalnych środków leczących łupież i stany zapalne, które przyczyniają się do spowolnienia procesu wzrostu włosów.

Olejek miętowy

To kolejny ważny składnik, który wspomaga krążenie i wzmacnia mieszki włosowe oraz zapewnia przyjemne uczucie świeżości.

Zastosowanie:

Tak samo jak w przypadku innych olejków, również miętowy nie powinien być nakładany na skórę głowy, bez wcześniejszego rozcieńczenia. W tej roli dobrze sprawdza się oliwa z oliwek. Możesz także dodać odrobinę naturalnego, łagodnego szamponu. Tak przygotowaną mieszankę wystarczy starannie wmasować w skórę głowy, a samą czynność powtarzać regularnie – co najmniej 2 razy w tygodniu.

SUCHY SZAMPON – ŁATWO ZROBISZ GO W DOMU!