Mężczyźni coraz bardziej o siebie dbają [VIDEO]

przejdź do komentarzy
uroda uroda/StarStock/KAPiF

"50 % mężczyzn potrzebuje 15-40 minut na to, żeby się przygotować do wyjścia z domu."

Całe szczęście, że czasy, w których mężczyźni za szczyt pielęgnacji uważali używanie mydła, są już za nami. Dzisiaj faceci przywiązują coraz większą uwagę do swojego wyglądu i już nie tylko kobiety chcą wyglądać świetnie. Prawie połowa mężczyzn ankietowanych przez markę ZEW for men deklaruje, że na codzienną pielęgnację potrzebuje do 15 do 45 minut.

ZOBACZ TEŻ: JAK SIĘ GOLIĆ I JAK DBAĆ O MĘSKI ZAROST - RADZI EKSPERTKA

Z przeprowadzonych badań wynika również, że polscy mężczyźni nie uznają dbałości o wygląd za rzecz niemęską, a dla 56 % ankietowanych panów wygląd ma bardzo duże znaczenie. Według 42 % badanych prawdziwy mężczyzna powinien ładnie pachnieć i być czysty, a 28 % jest zdania, że powinien także dbać o skórę twarzy i ciała. Tylko 11 % ankietowanych zadeklarowało, że mężczyznom nie wypada poświęcać na to czasu i że zdecydowanie jest to domena kobiet.

Agencja informacyjna Newseria Lifestyle postanowiła omówić wyniki badań z jednym z najpopularniejszych męskich blogerów modowych w Polsce, Kamilem Pawelskim, czyli Ekskluzywnym Menelem.

– Ponad 50 proc. mężczyzn uważa, że pielęgnacja męska nie kończy się na przysłowiowym Warsie, że jednak wchodzi trochę dalej. Czyli używanie perfum, dezodorantów, korzystanie z szeroko rozumianej kosmetologii. Ten temat coraz szerzej jest rozwijany w naszym społeczeństwie, co jest bardzo korzystne dla nas, ponieważ dzięki temu starzejemy się wolniej – mówi agencji informacyjnej Newseria Lifestyle Kamil Pawelski, autor bloga Ekskluzywny Menel.

Bloger nie potrafi jednak zrozumieć facetów, którzy spędzają przed lustrem ponad godzinę.

– Około 50 proc. mężczyzn potrzebuje 15–40 minut na to, żeby się przygotować do wyjścia z domu. Są też mężczyźni, którzy potrzebują tego czasu znacznie więcej, bo około 1,5 godziny. Nie wiem, co w tym czasie może się mieścić, jeżeli chodzi o pielęgnację męską – mówi Kamil Pawelski.

Przeekonuje również, że nie ma niczego złego w dbaniu o siebie przez mężczyzn. Odpowiedni wizerunek przynosi mnóstwo korzyści.

– Dbanie o siebie daje Polakom pewność siebie, poczucie tego, że możemy więcej, że możemy odnosić pewne sukcesy. Wpływa na to, że podobamy się bardziej kobietom, kobiety podobają się bardziej mężczyznom. Na pewno też pozwala starzeć się wolniej, więc możemy korzystać z życia przez dłuższy czas, tym bardziej że żyjemy w czasach, kiedy młodość jest na piedestale – mówi Kamil Pawelski.

Co o tym myślicie? Czy Wasi mężczyźni lubią o siebie dbać?Mężczyźni coraz bardziej o siebie dbają [VIDEO]

Mężczyźni coraz bardziej o siebie dbają [VIDEO]Mężczyźni coraz bardziej o siebie dbają [VIDEO]

Polecane wideo


Skomentuj Staraj się pisać bez błędów

dodasz komentarz jako gość - jeżeli chcesz zarejestrować nicka - załóż konto z avatarami!

Jeszcze nikt tego nie skomentował. Bądź pierwsza!