Meghan Fox przyznała się do wstydliwej choroby

przejdź do komentarzy
megan fox megan fox/FameFlynet / Instagram

To ona nie jest idealna?

Brachydaktylia, inaczej zwana krótkopalczastością, to wada wrodzona polegająca na skróceniu palców dłoni lub stóp. Objawia się zarówno u mężczyzn, jak i u kobiet. Nie myślcie, że dotyka tylko "zwykłych ludzi". Ostatnio przyznała się do niej jedna z największych hollywoodzkich gwiazd - Meghan Fox. Czym objawia się ta przypadłość i czy da się ją leczyć?

ZOBACZ: BRZUSZEK MEGAN FOX JEST JUŻ NAPRAWDĘ OGROMNY!

Krotkopalczastość to dziedziczona choroba, przez którą palce u rąk lub u nóg są krótsze lub nienaturalnie wykrzywione. Najczęstszą nieprawidłowością jest brachydaktylia kciuków. Deformacja występuje często samodzielnie, ale spotyka się ją również u osób chorych np. na zespół Downa.

Przypadłość leczy się chirurgicznie, a w przypadku niewielkich deformacji wystarczy regularna rehabilitacja i masaże. Różne zabiegi mogą przywrócić sprawność w rękach i nogach, a operacja pozwoli rozdzielić, wydłużyć lub wyrównać palce. Umożliwia to pełne funkcjonowanie dłoni i satysfakcjonujący efekt estetyczny.

Meghan Fox opowiedziała o swojej chorobie w wywiadzie dla Jaya Leno. U autorki defekty widoczne są na kciukach. Seksbomba nie wstydzi się tej choroby - zdążyła się do niej przyzwyczaić, lecz dodaje, że nie zawsze tak było. Kiedyś starała się to ukryć, ale z biegiem lat zaakceptowała tę anomalię. Meghan uważa, że prawdopodobnie przyczyną tego kalectwa była zła dieta jej matki w czasie ciąży. Te w tym okresie spożywała bardzo dużo tuńczyka, który jak wiadomo, nie jest wskazany dla kobiet spodziewających się dziecka.

ZOBACZ: WIEMY, ILE KOSZTUJE TRÓJKĄT Z MEGAN FOX I CANDICE SWANEPOEL!


Słyszałaś o tej chorobie?


Polecane wideo

Skomentuj Staraj się pisać bez błędów

dodasz komentarz jako gość

Wasze komentarze (1): sortuj
  • gość 17-10-18, 18:38 cytuj
    Całe wieki temu o tym mówiła