Matowe usta nude - jak u Kylie Jenner i Zendayi

przejdź do komentarzy
kylie jenner kylie jenner/

Piękne, pełne, jak do selfie.

Moda na matowe usta trwa. Tak malują się już nie tylko Zendaya czy Kylie Jenner, ale i polskie blogerki, m.in. Maffashion czy Jessica Mercedes.

Co pomoże nam w wyczarowaniu podobnego efektu?

Matowe usta nude - jak u Kylie Jenner i Zendayi

Przygotuj usta


Na rynku dostępne są rozmaite peelingi oraz balsamy do ust, ale tak naprawdę wystarczy miód i szczoteczka do zębów. Odrobinę miodu nabieramy na szczoteczkę i energicznymi ruchami pocieramy wargi. Następnie wycieramy i wklepujemy delikatny balsam.

Uważaj na podkład!


Mówi się, że szminka utrzymuje się dłużej, jeśli wcześniej na usta nałożymy podkład. Pamiętaj jednak, by nie był on matujący. Najlepsze są te nawilżające i wygładzające - nie wysuszają delikatnego naskórka ust, który pozbawiony jest warstwy lipidowej.

Mat i tylko mat


Pora na makijaż. Pokryte nawilżającym podkładem usta (wystarczy odrobina naniesiona opuszkiem palca) malujemy. I tu mamy kilka opcji.

Tylko konturówka


Kylie Jenner przyznała, że bardzo często zdarza się jej malować usta tylko i wyłącznie kredką. Efekt? Supertrwały, matowy i bardzo dokładny makeup ust.

Matowe usta nude - jak u Kylie Jenner i Zendayi

Matowa szminka


Powinna być gęsta, treściwa i kryjąca. Kylie używa odcieni "Brave", "Faux" i "Soar" marki M.A.C

Kredka jumbo


Znakomite połączenie konturówki i szminki. My polecamy matową pomadkę w kredce marki Goldn Rose w odcieniach 10, 11 i 12.

Cena: 11,90

Matowe usta nude - jak u Kylie Jenner i Zendayi

Nie spiesz się!


Ten makijaż łatwy jest tylko z pozoru. Powinien być zawsze bardzo starannie wykonany. Nie ma mowy o krzywo obrysowanych ustach. Jeśli nie masz wprawnej ręki, nie obrysowuj warg poza ich konturem - lepiej trzymać się naturalnej linii.

Polecane wideo


Skomentuj Staraj się pisać bez błędów

dodasz komentarz jako gość - jeżeli chcesz zarejestrować nicka - załóż konto z avatarami!

Jeszcze nikt tego nie skomentował. Bądź pierwsza!