Masz zadbane, krzaczaste brwi? Powinnaś wiedzieć, co sądzą o Tobie naukowcy!

przejdź do komentarzy
brwi brwi/© iStock

Nawet jeśli ich duża część jest domalowana!

Masz duże, krzaczaste i zadbane brwi? Niezależnie od tego, czy to genetyka, czy efekt Twoich codziennych starań, według naukowców to oznaka pewnej cechy charakteru.

Naukowcy z Uniwersytetu w Toronto wykonali zdjęcia grupie osób biorących udział w badaniu. Po skadrowaniu zdjęć na brwi oceniła ich druga grupa, która miała zidentyfikować narcystycznych uczestników badania. Ocena miała opierać się wyłącznie na brwiach. Wniosek końcowy jest dość zatrważający.

ZOBACZ TEŻ: CZY TO NAJGORSZY TATUAŻ BRWI NA ŚWIECIE?! OSZPECONA DZIEWCZYNA ŻAŁUJE DO DZISIAJ

Właściciele najbardziej charakterystycznych brwi pod względem gęstości i grubości zostali uznani za największych narcyzów. Autorzy badania spekulują, że korelacja ta może wynikać z faktu, że zadbane, gęste brwi wyglądają bardziej wyraziście i rozpoznawalnie, a to cecha pożądana właśnie przez narcyzów.


To osobowości narcystyczne uwielbiają skupiać uwagę. Właśnie dlatego nawet podświadomie mogą utrzymywać brwi wyrazistymi, tak aby były zauważane, rozpoznawane i zapamiętywane- tłumaczy dr Miranda Giacomin, autorka publikacji naukowej.

Oczywiście nie oznacza to, że codzienne wypełnianie brwi jest wołaniem o uwagę. Niektóre z nas po prostu walczą o istnienie jakichkolwiek brwi!

ZOBACZ TEŻ: FRIDA KAHLO UŻYWAŁA TEJ DROGERYJNEJ MARKI DO PIELĘGNACJI SWOICH KULTOWYCH BRWI!

Myślicie, że wyniki badań potwierdzają się w praktyce?

Polecane wideo


Skomentuj Staraj się pisać bez błędów

dodasz komentarz jako gość - jeżeli chcesz zarejestrować nicka - załóż konto z avatarami!

Wasze komentarze (1): sortuj