Masz kruche, łamliwe paznokcie? Zobacz, jakie są przyczyny i jak je wzmocnić

przejdź do komentarzy
stylizacja paznokci stylizacja paznokci/© iStock

Kilka praktycznych wskazówek.

Radzenie sobie ze słabymi, łamliwymi paznokciami doprowadziło do szaleństwa niejedną kobietę. Wyglądają nieestetycznie i są powodem kompleksów. Dermatolog Debra Jalimana postanowiła znaleźć przyczynę tego problemu i rozwiązać go raz na zawsze.

Medyczny termin, który określa łamliwe paznokcie jest onychoschizia. W rzadkich przypadkach ich kruchość może być oznaką poważniejszego stanu zdrowia. Specjalistka twierdzi jednak, że zwykle powód jest dużo prostszy.

ZOBACZ TEŻ: CO NISZCZY TWOJE PAZNOKCIE? 7 BŁĘDÓW, KTÓRE POPEŁNIASZ NIEŚWIADOMIE

Masz niedobór żelaza. Najczęstszą przyczyną osłabionych paznokci jest niedobór żelaza. Jeśli masz tendencję do pomijania warzyw i mięsa, nadszedł czas, aby wprowadzić dietę o wysokiej zawartości minerałów, takich jak szpinak, wołowina, kurczak i fasola.


Nie wkładasz rękawiczek podczas mycia naczyń. Zminimalizuj czas, w którym trzymasz ręce w wodzie, i używaj rękawiczek do mycia naczyń oraz wykonywania innych obowiązków, podczas których Twoje ręce będą narażone na kontakt z wodą. To ich najgorszy wróg. Paznokcie staja się słabsze, gdy są mokre, a wykorzystywanie rękawiczek wraz z odpowiednią pielęgnacją sprawi, że staną się mocniejsze.

ZOBACZ TEŻ: MYŚLAŁAŚ, ŻE BIAŁE PLAMY NA PAZNOKCIACH TO NIEDOBÓR WAPNIA? TO MIT!

Do innych przyczyn, które sprawiają, że paznokcie stają się kruche, miękkie i łamliwe należą między innymi niekorzystne warunki atmosferyczne, promieniowanie UV, silny stres oraz nieprawidłowe wykonywanie zabiegów pielęgnacyjnych.
Jeśli Twoje paznokcie wymagają regeneracji, sięgnij po odżywki i serum. Kompleks niezbędnych substancji pomoże przywrócić im zdrowy wygląd.

Jednym z naszych domowych faworytów jest odżywka z czosnku. Do odżywki, której używasz na co dzień, dodaj kilka ząbków posiekanego czosnku. Odczekaj kilka dni i zacznij stosować ją codziennie. To zdecydowanie poprawi kondycję Twoich paznokci.

Polecane wideo

Skomentuj Staraj się pisać bez błędów

dodasz komentarz jako gość

Jeszcze nikt tego nie skomentował. Bądź pierwsza!