Masters of Sex - moda z lat 60. w najlepszym wydaniu

przejdź do komentarzy
masters of sex masters of sex/

Projektantka kostiumów, Ane Crabtree, opowiada o swojej pracy.

Pamiętacie, jakie zamieszanie wywołał serial Mad Men? Kobiety inspirowane modą z tego filmu nagle zaczęły nosić się jak Betty Draperi i obserwować styl sekretarek lat 60. - ołówkowe spódnice, sweterki blisko ciała. Wszystko dopasowane i perfekcyjnie skrojone.

Ta dekada znowu odżywa na ekranie, wraz z serialem Masters of Sex. Kto oglądał, ten podziwia z pewnością styl bohaterki, Virginii Johnson. Jego autorką jest Ane Crabtree, która stworzyła wszystkie kostiumy, jakie oglądamy w każdym z odcinków.

Drugi sezon dobiega końca, więc można powiedzieć, że pora na pewne podsumowanie oraz wyjawienie paru sekretów.

- Staram się znaleźć coś pomiędzy - przyznaje Ane. - Na przykład mamy sukienkę, która nie byłaby dziś ładna, więc wybieram coś, co dobrze prezentuje się przed kamerą. Szukam na Etsy.com, bo nie chcę, by rzeczy były wielokrotnie noszone, to też sposób na ubrania w dobrym stanie.

Jak powstawała garderoba Lizzy Caplan, która wciela się w postać Johnson, asystentki doktora Mastersa?

Ane wyjaśnia, że musiała podkreślić przynależność bohaterki do środowiska zdominowanego przez mężczyzn. A zatem każdy strój utrzymany jest w kolorystyce, która sprawdziłaby się też np. w formie męskiego garnituru.

- Jej ubrania powinny być źródłem siły, a nie podkreślać jej urodę, choć zawsze będą, bo (Lizzy) jest piękna. Chcę jej nadać powagi i szacunku poprzez ubiór - mówi Crabtree.


Każda z postaci ma swój własny styl ubierania się. Najbardziej różnorodna jest Betty, która na początku serialu pracuje jako prostytutka. Ana najbardziej lubi ubierać właśnie ją, bo tutaj może bawić się modą. Przykład? Sukienka w ptaki, którą wykonano z oryginalnej tkaniny z początku lat 60. Projektantka znalazła materiał i wiedziała, że tylko Betty może założyć ubranie tak ozdobione.

Jeśli więc intrygująca opowieść nie jest wystarczającą zachętą do obejrzenia serialu, może będzie to moda?Masters of Sex - moda z lat 60. w najlepszym wydaniuMasters of Sex - moda z lat 60. w najlepszym wydaniu

Masters of Sex - moda z lat 60. w najlepszym wydaniu

Masters of Sex - moda z lat 60. w najlepszym wydaniu

Masters of Sex - moda z lat 60. w najlepszym wydaniu

Polecane wideo


Skomentuj Staraj się pisać bez błędów

dodasz komentarz jako gość - jeżeli chcesz zarejestrować nicka - załóż konto z avatarami!

Jeszcze nikt tego nie skomentował. Bądź pierwsza!