Marta Pałucka - zwyciężczyni Miss World Poland 2015 (FOTO)

przejdź do komentarzy
marta pałucka marta pałucka/Instagram

Piękna?

Wczoraj wieczorem odbyły się wybory Miss World Poland 2015. Zwyciężczynią konkursu została Marta Pałucka. Musiała pokonać 14 innych dziewczyn, które razem z nią walczyły o koronę i tytuł najpiękniejszej. Jak Wam się podoba reprezentantka naszego kraju?

ZOBACZ TEŻ: MAMY NOWĄ MISS WORLD POLAND 2015! WYBRANĄ PRZEZ SIWIEC I...

Marta ma dwadzieścia jeden lat i mieszka w Sopocie. Ambitna Miss studiuję gospodarkę przestrzenną na Uniwersytecie Gdańskim. Jej przygoda z konkursami piękności i modelingiem nie zaczęła się dopiero teraz, Pałucka była związana z agencją D'Vision, brała również udział w konkursach, m.in. w Miss Polski Nastolatek 2007 oraz Elite Model Look 2007. Jej największą pasją jest jazda konna, m.in. ten sport pomaga jej utrzymać idealną figurę.

Miss World Poland - co to za konkurs?


Konkurs Miss World Poland to bezpośrednie, krajowe eliminacje do konkursu Miss Świata.

Od 2015 roku Biuro Miss World Poland jest jedynym licencjonowanym podmiotem, który na mocy umowy z Miss World Organization ma prawo wyłonić i delegować polską kandydatkę do tytułu Miss Świata.

Wybory Miss World to największy konkurs piękności na świecie, który organizowany jest od 1951 roku i biorą w nim udział reprezentantki ponad 100 krajów. Jego głównym przesłaniem jest „piękno z misją”, czyli zwrócenie uwagi świata na problemy potrzebujących. Każda uczestniczka konkursu Miss World swoją postawą i działaniem we własnym kraju tworzy zainteresowanie opinii publicznej wokół pomocy najbardziej potrzebującym grupom społecznym.

Polska dołączyła do grona krajów ubiegających się o koronę Miss World w latach 80-tych ubiegłego wieku. Przez blisko 30 lat uczestnictwa w wyborach najpiękniejszej kobiety na świecie, naszym reprezentantkom udało się zdobyć koronę najpiękniejszej oraz zajmować wysokie miejsca w TOP konkursu.

W gronie laureatek konkursu Miss World znalazły się m.in:

- Aneta Kręglicka, Miss World 1989
- Monika Nowosadko, III vice Miss World 1987

- Ewa Wachowicz, III vice Miss World 1992
- Katarzyna Borowicz, III vice Miss World 2004

Na mocy umowy licencyjnej podpisanej z Miss World Organization, laureatka konkursu Miss World Poland będzie ubiegać się o tytuł najpiękniejszej kobiety świata. Pierwsza edycja plebiscytu odbędzie się jesienią br. a zwyciężczyni wyborów jako jedyna Polka wystąpi podczas grudniowego finału Miss World 2015 w chińskim mieście Sanya
- czytamy na stronie organizatora - www.missworldpoland.org.

Jak Wam się podoba najpiękniejsza Polka?I did it !!! #missworldpoland #missworldpoland2015 #poland #winner #crown #me #miss #model #sohappy #smile #next #step #missworld #china

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Marta Pałucka (@martapalucka)Polecane wideo


Skomentuj Staraj się pisać bez błędów

dodasz komentarz jako gość - jeżeli chcesz zarejestrować nicka - załóż konto z avatarami!

Jeszcze nikt tego nie skomentował. Bądź pierwsza!