Marie Kondo radzi, jak składać bieliznę

przejdź do komentarzy
jak mieć porządek w szafie jak mieć porządek w szafie/YouTube

Jej "Magia sprzątania" stała się bestsellerem wśród wszystkich pragnących porządku.

Kim jest Marie Kondo? Mówiąc w dużym skrócie: kobietą, która zrobiła fortunę na sprzątaniu. Autorka "Magii sprzątania" radzi, jak być szczęśliwszym dzięki porządkom.

W ciągu kilku najbliższych dni nieco przybliżymy techniki Marii, która radzi, by wielkie sprzątanie rozpocząć od ubrań. A właściwie od ich wyrzucania w pierwszej kolejności. Teorię odłóżmy na później, dziś bardzo praktyczny filmik polegający na technice składania i przechowywania bielizny.

Czytaj więcej: Jak mieć i utrzymać porządek w szafie? Kilka rad

Marie wszystkie rzeczy przechowuje w pudełkach po butach. Jak twierdzi, nie znalazła lepszej opcji i przekonuje, że wszelkie wynalazki mające rzekomo ułatwić nam porządki, w rzeczywistości wprowadzają chaos i zamęt. Swoje rzeczy składa tak, by móc układać je pionowo, nie poziomo.

"Odwiedziłam któregoś dnia dom pięćdziesięcioletniej klientki. Jak zawsze zaczęłyśmy porządkowanie od jej ubrań. Poradziłyśmy sobie z jej szafą w dość szybkim tempie, zakończyłyśmy układać bieliznę i doszłyśmy do skarpet. Kiedy otworzyła szufladę ze skarpetami, przeżyłam szok. Była pełna zrolowanych kłębków i zawiniątek w kształcie bulw ziemniaka. Zwinęła skarpetki tak, żeby tworzyły kulę i związała razem rajstopy. Zaniemówiłam. Moja klientka, ubrana w świeżo wyprasowany biały fartuszek, uśmiechnęła się do mnie i powiedziała: "Latwo je znaleźć i założyć, prawda?". Często spotykam się z takim podejściem u moich uczniów, ale nie przestaje mnie ono dziwić. Oświadczam, że nigdy, ale to przenigdy nie należy wiązać rajstop ani pończoch. Nigdy nie wolno też rolować skarpet w kulkę.


Czyli jak składamy i porządkujemy rajstopy i bieliznę? To dokładnie prezentuje ten filmik:

- rajstopy rozsupłaj i ułóż płasko; palce powinny spoczywać jedne na drugich, a całe rajstopy złożone wzdłuż na pół; następnie składamy je na trzy, upewniając się, że palce są skierowane do środka, nie na zewnątrz i że ściągacz lekko wystaje,

- skarpety składamy na trzy, stopki na dwa razy, a podkolanówki oraz skarpety za kolano od czterech do sześciu razy,

- wszelkie elementy składamy w kwadrat bądź prostokąt, by można je było ustawiać pionowo, jedne obok drugich.Dziś radzimy, jak utrzymać #porzadek w szafie. Zapraszamy na www.zeberka.pl #porzadki #sprzatanie

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Zeberka (@zeberkapl)


Polecane wideo


Skomentuj Staraj się pisać bez błędów

dodasz komentarz jako gość - jeżeli chcesz zarejestrować nicka - załóż konto z avatarami!

Jeszcze nikt tego nie skomentował. Bądź pierwsza!