Maria Kang czy Taryn Brumfitt - która ma to dobre podejście?

przejdź do komentarzy
maria kang maria kang/mariak / http://bodyimagemovement.com.au

Idealne ciało po ciąży czy lekcja miłości własnego ciała?

Jedna mówi, że nie ma wymówek i nakłania do nieustannych ćwiczeń i pracy nad sobą. Przykładem jest jej własne ciało - Maria Kang po urodzeniu trzech synów wygląda jak instruktorka fitness, choć nią nie jest. Nie ma też niani i jest kobietą aktywną zawodowo.

W internecie skupia i motywuje kobiety, które wymagają od siebie wiele - co zrozumie każdy, kto ma dziecko. Bo wyglądać perfekcyjnie po ciąży nie każdy jest w stanie.

Jednak - jak już wspominaliśmy - u Kang wymówki nie istnieją. Takich kobiet jest więcej - pisaliśmy już o Caroline Berg Eriksen, która kilka dni po porodzie pochwaliła się idealnie płaskim brzuchem.

Maria Kang czy Taryn Brumfit - która z nich ma to dobre podeDzień Dobry TVN spytał Taryn Brumfitt, co myśli o zdjęciach "seksownej mamuśki", czyli Kang.

Taryn propaguje zupełnie inne podejście. Fotografuje siebie z rozstępami, zwiotczałą skórą i przekonuje, że trzeba się kochać. Że to nic złego mieć ciało, które w świecie modelingu jest nie akceptowane, że to wszystko wiąże się z macierzyństwem. Po prostu uczy akceptowania tego, jak kobieta zmienia się w trakcie i po ciąży.

O stosunku Kang do motywacji oraz o jej słynnym "What's Your Excuse?" mówi:

- Nie lubię tego zdjęcia, a tego zdania w szczególności, bo wskazuje, że kobiety muszą mieć wymówkę, by nie wyglądać jak Mary Kang. Sądzę, że to w ogóle kobietom nie pomaga, a zwłaszcza mamom, które są pod ogromną presją, by szybko zrzucić wagę i wyglądać jak ona. To dość oskarżające zdjęcie.

- Udało mi się wypracować balans. Ćwiczę, zdrowo się odżywiam, kocham swoje ciało. Mam wspaniałą rodzinę i moje życie jest wspaniałe. Codziennie dostaję setki maili od kobiet z całego świata, które mówią: "Kocham swoje ciało po raz pierwszy w życiu".

Która ma rację? Tu chyba prędko nie będzie zgodnych i jednogłośnych opinii.

Maria Kang czy Taryn Brumfit - która z nich ma to dobre pode
What's your excuse? - czyli: "Jaka jest twoja wymówka?". To zdjęcie Marii Kang wywołało falę oburzenia w sieci. Wiele matek twierdzi, że czują się terroryzowane przez Kang, która nie uznaje żadnych usprawiedliwień.

Maria Kang czy Taryn Brumfit - która z nich ma to dobre pode

Maria Kang czy Taryn Brumfit - która z nich ma to dobre pode
Taryn Brumfitt propaguje ruch, który zachęca do akceptowania swojego ciała.

Zdrowo się odżywia i ćwiczy, ale nie zadręcza się tym, że nie wygląda jak Maria Kang.

Maria Kang czy Taryn Brumfit - która z nich ma to dobre pode

Polecane wideo


Skomentuj Staraj się pisać bez błędów

dodasz komentarz jako gość - jeżeli chcesz zarejestrować nicka - załóż konto z avatarami!

Jeszcze nikt tego nie skomentował. Bądź pierwsza!