Zapewne gdzieś obiło Ci się o uszy, że istnieje coś takiego jak manicure japoński. Ma on bardzo dobroczynne działanie. Jakoś nigdy jednak nie było Ci po drodze, żeby to sprawdzić, a przypomniałaś sobie o nim, gdy po raz kolejny raz zdjęłaś hybrydę bądź żel i zobaczyłaś opłakany stan swoich paznokci? To bardzo dobry moment na to, by dowiedzieć się czym jest manicure japoński, z czym się wiąże wykonywanie go, w jakiej cenie można wykonać taki mani i jakie dobroczynne skutki może mieć dla Twoich paznokci. Oto odpowiedzi na wszystkie Twoje pytania!

CZYM JEST MANICURE JAPOŃSKI?

Manicure japoński to skuteczny sposób przede wszystkim na wzmocnienie naturalnych paznokci. Ale to, jaki będzie ostateczny efekt, to kwestia odpowiedniego i dokładnego wykonania. Nie bez znaczenia jest też systematyczność w jakiej wykonujemy ten zabieg, ponieważ jedna czy dwie sesje mogą nie wystarczyć.

ZOBACZ TEŻ: 10 NAJMODNIEJSZYCH STYLIZACJI KRÓTKICH PAZNOKCI! TEN MANICURE ZROBISZ SAMA!

Ten sposób odżywiania paznokci stosuje się już od ponad 400 lat. Powstał z myślą o japońskich arystokratkach, które chciały mieć zdrowe i błyszczące paznokcie, wyróżniające się z daleka. W związku z tym, że w 100% wykonuje się go z naturalnych składników, takich jak keratyna, krzemionka, witamin takich jak A, H, E i B5 oraz pyłku pszczelego. Razem wszystkie stanowią świetną bazę odżywczą nawet dla najbardziej zniszczonych paznokci. Likwidują problem łamliwych i kruchych paznokci, wspomagają proces odbudowy oraz odżywiają i ułatwiają płytce wchłanianie witamin.

Kto może korzystać z takiego zabiegu?

Manicure japoński poleca się osobom, które mają problem z łamliwymi, kruchymi i rozdwajającymi się paznokciami. Stosowanie tego zabiegu pozwala na wygładzenie i szybką regenerację zniszczonej płytki paznokcia. W wielu przypadkach już pierwszy zabieg poprawia wygląd paznokcia oraz wspomaga zdrowy porost paznokcia.

Wiele osób korzysta z manicure’u japońskiego po długotrwałym procesie nakładania paznokci hybrydowych , akrylowych czy żelowych. Tego typu zabieg wymaga co jakiś czas przerwy, ponieważ długotrwała hybryda, akryl czy żel nie pozwalają płytce oddychać, w konsekwencji prowadząc do przesuszenia i osłabienia płytki. To właśnie dzięki odpowiedniej pielęgnacji można rozpocząć regenerację zniszczonego paznokcia. Intensywny i regularny manicure japoński nawilży i odżywi paznokcie, dzięki czemu wkrótce będziesz mogła przestać bać się o kondycję swoich paznokci.

ZOBACZ TEŻ: Jak dbać o paznokcie – odżywki, witaminy, domowe sposoby

Dzięki bogactwu w składniki, witaminy oraz minerały, manicure japoński głęboko wnika w strukturę płytki, co pozwala na lepszy porost i mocne, zdrowe paznokcie.

Na czym dokładnie polega manicure japoński?

Generalnie jest to dość proste – chodzi o maksymalne odżywienie paznokcia, wzmocnienie płytki i nadanie im połysku. To ostatnie ma być znakiem na zdrowe i zadbane paznokcie, jednocześnie bez wielkiej przesady. Efekt ma być naturalny i elegancki.

Jak wykonać manicure japoński?

Warto zacząć przygotowania od kupienia odpowiedniego zestawu, który składa się z dość specyficznych akcesoriów. Nie szukaj ich w domu – raczej jest niewielka szansa, że skompletujesz wszystko ze swojej kosmetyczki.

W zestawie znajduje się:
-odżywcza pasta z witaminami i minerałami, w tym wit. A i E, krzemionka z Morza Japońskiego, pyłek pszczeli i keratyna,
-puder zabezpieczający i nabłyszczający,
-polerka ze skóry jelenia do wcierania pasty,
-polerka ze skóry jelenia do wcierania pudru,
-pilniczek do skracania i matowienia paznokci przed zabiegiem,
-szpatułka do nakładania pasty i pudru na polerki, która służy również do odsuwania skórek z płytki paznokcia
-dwustronna polerka do wykończenia.

Powyżej znajduje się klasyczny zestaw akcesoriów, który jest niezbędny do wykonania standardowego manicure’u. Niemniej w sklepach posiadających rozbudowaną ofertę, można znaleźć dodatkowe akcesoria, które są przydatne, jednak nie są niezbędne do wykonania takiego zabiegu.

Jak wykonać manicure japoński krok po kroku?

Cały proces rozpoczyna się od szczegółowej dezynfekcji rąk. Kolejnym krokiem jest oczyszczenie paznokci, czasami dokłada się do niego odtłuszczanie, jeśli zachodzi taka potrzeba. Tak jak w standardowym zabiegu manicure, również potrzebne jest wycięcie bądź odsunięcie skórek, wyrównanie kształtu paznokci oraz ewentualne zdjęcie paznokci czy wyczyszczenie płytki z pozostałości po klejach.

ZOBACZ TEŻ: Poznaj 4 kroki do wykonania manicure w stylu littlemooonster96

Manicure japoński rozpoczyna się od pełnego zmatowienia płytki paznokcia za pomocą uniwersalnej polerki. Kolejnie nakłada się specyficzną w dotyku pastę, którą dokładnie wciera się w całą powierzchnię płytki. Wykonuje się to za pomocą szczoteczki, która znajduje się w zestawie. Zaleca się wykonywanie tego procesu w jednym kierunku. Przerywa się go w momencie, w którym płytka zaczyna widocznie błyszczeć. Wtedy rozpoczyna się zabezpieczenie pasty za pomocą specjalnego pudru.

Brzmi dość prosto, prawda? Warto jednak pamiętać o kilku rzeczach, które pomogą profesjonalnie wykonać zabieg. Niestosowanie się do nich może zamiast pomóc, dość porządnie zaszkodzić Twoim paznokciom.

Zaleca się wykonywanie manicure’u na paznokciach bez widocznych pęknięć, zniszczeń czy rozdwojeń. Odradza się też robienie go bezpośrednio po zdjęciu akrylu, hybrydy czy żelu – dodatkowe matowienie płytki paznokcia oraz używanie polerki może mocno pogorszyć stan naszych paznokci.

Jak często wykonywać manicure japoński?

Nie powinien być wykonywany częściej, niż co 2-3 tygodnie. Warto tutaj pamiętać o regularności oraz trzymaniu się terminów – zbyt częste matowienie płytki nie jest dla niej aż tak wskazane. Może powodować osłabianie płytki, czego właśnie próbujemy uniknąć.

Czy manicure japoński jest drogi?

Ceny wahają się od 60 do 200 złotych. Średnia cena wykonania takiego zabiegu w Warszawie to 130 złotych, ale można trafić na świetne okazje, które oferują w tej cenie manicure i pedicure japoński. Warto jednak zaopatrzyć się w odpowiedni zestaw, który często kosztuje mniej niż jedna wizyta u kosmetyczki. Standardowy zestaw kosztuje około 100 złotych, a jest też wiele zestawów, które są dużo tańsze.

A Wy, próbowałyście już manicure’u japońskiego?