"Mała Brązowa"

przejdź do komentarzy
little brown dress little brown dress/Little Brown Dress

Każdego dnia przez rok.

Sprawa nie jest świeża, ale o ile pamięć mnie nie zwodzi, to w Polsce nie było o tym głośno.

Alex Martin, młoda kobieta z Seattle zdecydowała się powiedzieć NIE zmieniającym się trendom w modzie oraz panującej wśród pań w wielu środowiskach manierze wymieniania całej garderoby co sezon.

Jej "NIE" było na tyle głośne, że usłyszała o nim cała Ameryka.

Alex uszyła sobie prostą, brązową sukienkę, którą nosiła na okrągło przez cały rok - od 7 lipca 2005 do 7 lipca 2006. Suknię prała co dwa, trzy dni, zmieniając jedynie dodatki, jakie do niej dobierała.

Przez cały ten czas Martin prowadziła bloga Little Brown Dress, na którym prezentowała zdjęcia sukienki w różnych wersjach oraz opisywała swoje idee i ekonomiczne korzyści płynące z tego "projektu". Podobno w ciągu roku wydała na garderobę mniej niż 20$.

7 lipca 2006 rozpoczęła kolejny projekt - przez następny rok zamierzała nosić wyłącznie ubrania, które powstały w wyniku przerobienia starych. To przedsięwzięcie również zakończyło się sukcesem. Na razie jednak o nowych pomysłach nie słychać.

Alex twierdzi, że te dwa lata to był prawdziwy "modowy detoks", i że dzięki temu zrozumiała, że to nie szata zdobi człowieka.

A jakie jest Wasze zdanie na ten temat?

Polecane wideo

Skomentuj Staraj się pisać bez błędów

dodasz komentarz jako gość

Jeszcze nikt tego nie skomentował. Bądź pierwsza!