Makijaż permanentny - co to jest, jak się go robi i ile kosztuje?

przejdź do komentarzy
makijaż permanentny makijaż permanentny/StarStock/Newseria

Co powinnyście wiedzieć zanim się zdecydujecie?

Co to jest makijaż permanentny? W jakim celu się go wykonuje? Jakie daje efekty? Ile kosztuje? - pewnie wiele z Was zadaje sobie te pytania. Przychodzimy do Was z opowiedzą. Z Anną Paczuską, lingerystka Centrum Zdrowej Skóry, rozmawiali dziennikarze agencji informacyjnej Newseria Lifestyle, i znaleźli odpowiedzi na wszystkie nurtujące Was pytania.

ZOBACZ: ODSŁANIAMY NOGI, CZYLI KOSMETYKI DO ICH PIELĘGNACJI

Co to jest makijaż permanentny?


– Makijaż permanentny polega na wprowadzeniu w naskórek barwnika za pomocą specjalnej igły. Możemy wykonywać zarówno makijaż permanentny ust, oczu, brwi, jak i możemy pracować nad bliznami, nad rekonstrukcją sutków, żeby wprowadzić tzw. kamuflaż. Efekt utrzymuje się od roku do trzech lat. Wszystko zależy od tego, w jaki sposób jest pielęgnowany ten makijaż, oraz od jakości skóry i wieku klientki – mówi agencji informacyjnej Newseria Lifestyle Anna Paczuska, lingerystka Centrum Zdrowej Skóry.

Makijaż permanentny z roku na rok zyskuje coraz większe grono zwolenniczek.

– Makijaż permanentny jest tak naprawdę dla każdego, wiek również nie ma znaczenia. Jest to alternatywa dla osób, które są aktywne, zabiegane i nie mają czasu, żeby rano się malować lub nie lubią tego robić – mówi Anna Paczuska.

Jeżeli kojarzy Wam się tylko z przerysowanym karykaturalnym efektem, czas nadrobić zaległości!

– W przypadku brwi często stosowana jest metoda cieniowania. Efekt końcowy wygląda tak, jakbyśmy linię namalowały pędzelkiem. Nie pozostaje plama – tłumaczy Anna Paczuska.

Dlaczego makijaż permanentny jest tak wygodny na co dzień?

– Makijaż permanentny jest od rana do nocy, możemy się kąpać, słońce również nie wpływa na jego rozmazanie, w związku z tym jesteśmy od rana do wieczora ładne i wypielęgnowane – mówi Anna Paczuska.

Jak należy dbać o wytatuowane miejsce po zabiegu?

– Po zabiegu to miejsce traktujemy jak ranę. W związku z tym absolutnie nie możemy dopuścić do niej bakterii, nie możemy dotykać tego, nie możemy pływać na basenie i przez dwa tygodnie nie możemy się opalać – podkreśla Anna Paczuska.

ZOBACZ TEŻ: IDEALNY MAKIJAŻ BRWI KROK PO KROKU - TUTORIAL

Są tutaj jakieś fanki tego typu makijażu?Makijaż permanentny - co to jest, jak się go robi i ile kosztuje?


Polecane wideo


Skomentuj Staraj się pisać bez błędów

dodasz komentarz jako gość - jeżeli chcesz zarejestrować nicka - załóż konto z avatarami!

Jeszcze nikt tego nie skomentował. Bądź pierwsza!