Makijaż Azja vs. Zachód - część I (FOTO +VIDEO)

przejdź do komentarzy
uroda uroda/Aura

Porozmawiajmy o podkładzie!

Azjatki malują się zupełnie inaczej niż dziewczyny z USA, czy Europy.

Różnice znajdziemy zarówno w podkładzie, nakładaniu różu, malowaniu oczu i doborze kolorów.

Dziś zajmiemy się cerą i wyborem podkładów.

Podkład na Zachodzie

Kiedy my udajemy się do drogerii przede wszystkim szukamy podkładu i pudru, który pozwoli nam cieszyć się gładką, matową cerą. Jak jest w Azji? Zupełnie inaczej.

Podkład w Azji

Podstawą makijażu u Azjatek jest uzyskanie efektu "mokrej cery". Skóra ma się zdrowo błyszczeć, tak więc w podkładach znajduje się mnóstwo drobinek. Ale warto podkreślić, że podkłady w Azji są praktycznie nieużywane. Co zamiast nich?

Makijaż Azja vs. Zachód - część I (FOTO)


Krem BB

Kremy BB to nic innego jak odżywcze podkłady. Nie mają nic wspólnego z naszymi BB. Te azjatyckie to całkiem dobrze kryjące bomby witaminowe z wysokimi filtrami. Są lżejsze od pokładów i zapewniają efekt "mokrej cery".

Makijaż Azja vs. Zachód - część I (FOTO)


Co z pudrem?

Azjatki nie matowią swojej cery. Czasem korzystają jedynie z naturalnego pudru bambusowego, który nie zapycha porów. (Puder bambusowy możemy kupić również w Polsce w sklepach z naturalnymi kosmetykami, bądź przez internet.)

Bazy

Bazy pod makijaż są ulubienicami Azjatek. Jednak nie mają one nic wspólnego z naszymi, silikonowymi produktami. Koreańskie bazy to również odżywcze kremy, które ukrywają pory nie zapychając ich. Co ważne - bazy nie mają za zadanie matowić, a ujednolicać cerę.

Makijaż Azja vs. Zachód - część I (FOTO)


Po co to wszystko?

W Azji młodość jest w cenie. Uważa się, że nawilżona, rozświetlona skóra jest oznakiem zdrowia i właśnie młodości. Ciężkie podkłady i matujące pudry zdaniem Azjatek dodają lat.

Czytaj więcej:
Dlaczego Azjatki wyglądają 20 lat młodziej?


Polecane wideo


Skomentuj Staraj się pisać bez błędów

dodasz komentarz jako gość - jeżeli chcesz zarejestrować nicka - załóż konto z avatarami!

Jeszcze nikt tego nie skomentował. Bądź pierwsza!