Lupita Nyong'o oburzona przeróbką zdjęć! Magazyn wyretuszował jej... włosy!

przejdź do komentarzy
lupita nyong'o lupita nyong'o/© StarStock, Twitter

Rzeczywiście przesadzili...

Lupita Nyong’o od lat dumnie prezentuje swoje naturalne włosy. Za każdym razem, kiedy pojawia się na czerwonym dywanie, wybiera fryzury, które podkreślają jej urocze kręcone kosmyki. Aktorka postanowiła zająć oficjalne stanowisko, kiedy na listopadowej okładce brytyjskiej Grazii wyretuszowano jej koński ogon.

ZOBACZ TEŻ: LUPITA: "STANDARDY PIĘKNA TO ZARAZA PANUJĄCA NA ŚWIECIE!"

Okładka, na której widnieje Lupita z ogoloną głową, drastycznie różni się od oryginalnych zdjęć, na których kobieta pozowała w końskim ogonie z lokami. Swoje rozczarowanie wyraziła w mediach społecznościowych. Na Twitterze pokazała zdjęcie przed i po. Na Instagramie dodała kilka gorzkich słów.

Doceniam moje naturalne dziedzictwo i, mimo że dorastałam, myśląc o jasnej skórze i prostych, jedwabistych włosach, które były standardami piękna, teraz wiem, że moja ciemna skóra i perwersyjne, kędzierzawe włosy są równie piękne. Bycie wyróżnioną na okładce czasopisma jest dla mnie spełnieniem, ponieważ to okazja, aby pokazać innym ciemnym, kudłatym ludziom, a zwłaszcza naszym dzieciom, że są piękni tacy, jacy są.


ZOBACZ TEŻ: OSCAROWA KREACJA LUPITY NYONG'O ZOSTAŁA SKRADZIONA! (FOTO)

Rozczarowana aktorka twierdzi, że magazyn wyretuszował jej zdjęcia bez pozwolenia.

Gdyby zostało to skonsultowane, wytłumaczyłbym, że nie mogę poprzeć ani zaakceptować pominięcia tego, co jest moim dziedzictwem. To wciąż bardzo długa droga walki z nieświadomym uprzedzeniem wobec czarnej kobiety, fryzury i faktury.
- dodała.

Co więcej, głos zabrał także stylista Lupity, Vernon Grancos. Chciałby, aby ludzie na całym świecie zrozumieli, że nie ma jednego standardu piękna. Magazyn wystosował oficjalne przeprosiny, twierdząc przy tym, że czasopismo nie złożyło prośby redakcyjnej do fotografa o retusz zdjęć.

ZOBACZ TEŻ: EMILY RATAJKOWSKI OBURZONA NA MAGAZYN, KTÓRY WYRETUSZOWAŁ JEJ... PIERSI!

Co o tym myślicie?

Lupita Nyong’o oburzona przeróbką zdjęć! Magazyn wyretuszował jej… włosy!

Lupita Nyong’o oburzona przeróbką zdjęć! Magazyn wyretuszował jej… włosy!

Lupita Nyong’o oburzona przeróbką zdjęć! Magazyn wyretuszował jej… włosy!

Polecane wideo


Skomentuj Staraj się pisać bez błędów

dodasz komentarz jako gość - jeżeli chcesz zarejestrować nicka - załóż konto z avatarami!

Jeszcze nikt tego nie skomentował. Bądź pierwsza!