Louis Vuitton pozywa za plakat

przejdź do komentarzy
louis vuitton louis vuitton/Simple Living campaign

Co z tego, że charytatywny?

Marka Louis Vuitton pozwała do sądu 26-letnią Nadię Plesner, artystkę, która zaprojektowała wzór na plakat i koszulkę, wykorzystując przy tym motyw torebki LV.

T-shirty i plakaty miały pomóc zwrócić uwagę na tragedię, jaka rozgrywa się w Darfurze. Cały dochód ze sprzedaży tych przedmiotów przekazywany jest na konto fundacji "Divest for Darfur".

"Skoro noszenie torebek od projektantów i małych, obrzydliwych piesków jest w dzisiejszym świecie wystarczającym powodem ku temu, aby znaleźć się na okładkach magazynu, może warto wypróbować to na ludziach, którzy naprawdę zasłużyli na uwagę" - tłumaczy Nadia na swojej stronie internetowej.


Prawnicy zatrudnieni przez LV próbują zablokować rozpowszechnianie plakatów i koszulek.

"Czasami rozpoznawalne przedmioty są niezbędne do tego, aby wyrazić głębsze znaczenie czegoś. I w tej nowej formie stają się czymś więcej, niż tylko przedmiotami - stają się sztuką" - skomentowała te próby artystka.

Teraz spotka się z prawnikami Vuittona w sądzie. Zachodnie media zgodnie twierdzą, że marka działa na własną niekorzyść, walcząc z przedsięwzięciem charytatywnym. I nie sposób odmówić im racji - to doskonała antyreklama. I dowód na to, że nie liczy się nic więcej poza pieniędzmi.

Polecane wideo

Skomentuj Staraj się pisać bez błędów

dodasz komentarz jako gość

Jeszcze nikt tego nie skomentował. Bądź pierwsza!