Istnieją pewne połączenia, które zwyczajnie do siebie nie pasują, a nawet mogą okazać się niebezpieczne. To stwierdzenie sprawdza się w kuchni, modzie i wielu innych obszarach naszego życia. My zajmiemy się dziś kosmetykami, a ściślej niektórymi z ich składników, których pod żadnym pozorem nie można używać jednocześnie.

Pewne substancje po prostu do siebie nie pasują. Jeden składnik może niwelować działanie drugiego lub co gorsze poważnie podrażnić skórę. Postępuj zgodnie z poniższą instrukcją, aby dowiedzieć się, które mieszanki zapewnią Ci piękną i rozświetloną skórę, a które zafundują Ci podrażnienia i zaczerwienienia.

ZOBACZ TEŻ: JAK STWORZYĆ EFEKT MOKRYCH WŁOSÓW STOSUJĄC ZALEDWIE JEDNĄ, PROSTĄ SZTUCZKĘ

Składniki, których nie można ze sobą łączyć

Retinol i witamina C – łączenie tych dwóch składników nie musi szkodzić Twojej skórze, ale lepiej go unikać. Witamina C może stać się nieaktywna przy niewielkiej zmianie jej ph, kiedy dodamy do niej np. retinol. Jeśli nie chcesz rezygnować z żadnej z substancji – zastosuj krem z retinolem na wieczór, a rano witaminę.

Kosmetyki na trądzik i retinol – używanie ich w tym samym czasie nie da Ci żadnych efektów, ponieważ składniki te dezaktywują się nawzajem.

Witamina C i kwasy AHA – kiedy połączysz tą witaminę z kwasami (glikolowym, mlekowym lub jabłkowym) możesz doprowadzić do poważnego podrażnienia skóry. Zmiana ph witamy spowoduje, że straci ona swoje właściwości chroniące skórę.

ZOBACZ TEŻ: KORONKOWE MASECZKI PEEL OFF W PŁACHCIE. CZY FAKTYCZNIE DZIAŁAJĄ?

Składniki, które warto ze sobą łączyć

Retinol i kwas hialuronowy – Retinoidy pomagają przyspieszyć rotację komórek skóry i chociaż są doskonałym produktem niwelującym procesy starzenia, to w mogą również powodować łuszczenie się skóry. Z drugiej strony kwas hialuronowy zapewnia mocne nawilżenie, dzięki czemu zwalcza powstałe podrażnienia.

Witamina C i filtr przeciwsłoneczny – witamina C jest przeciwutleniaczem, który pomaga zwalczyć wolne rodniki, powstałe poprzez nadmierną ekspozycję na słońce i inne czynniki środowiskowe, a filtry przeciwsłoneczne stanowią tu doskonałe uzupełnienie – chronią przed uszkodzeniem komórek skóry.

Co Wy na to?