Kupuj bezpiecznie - kupuj telefonem!

przejdź do komentarzy
kupowanie telefonem kupowanie telefonem/materiały prasowe

Przeczytaj, na czym polega kupowanie za pomocą telefonu!

Trwa właśnie tak zwana świąteczna gorączka. Ludzie dwoją się i troją, by zdążyć ze wszystkimi sprawami nim zabłyśnie Pierwsza Gwiazdka. Jedni gotują, sprzątają, a inni w pośpiechu kompletują jeszcze brakujące prezenty. Należysz do tej drugiej grupy? Szukasz w ostatniej chwili prezentu na gwiazdkę? Chcesz szybko, wygodnie, a przede wszystkim bezpiecznie zapłacić za zakupy? Doskonałym rozwiązaniem są płatności mobilne - wystarczy, że masz przy sobie smartfon i w ciągu kilku sekund, bez sięgania po gotówkę czy kartę kupujesz upominek bliskiej osobie.

Płatności mobilne są w Polsce coraz popularniejsze - liczba osób, które aktywnie korzystają z bankowości mobilnej przekroczyła już 5 milionów osób, a że mamy w kraju prawie 19 milionów smartfonów i ich liczba cały czas rośnie, jest szansa na to, że płatności przez telefon staną się wkrótce jeszcze bardziej powszechne.

Ułatw sobie życie - kupuj telefonem!


Aplikacje do płatności mobilnych wprowadzały dla swoich klientów sukcesywnie kolejne banki - pewnym przełomem było uruchomienie w lutym tego roku pierwszego powszechnego systemu płatności mobilnych BLIK, stworzonego na podstawie porozumienia 6 największych polskich banków. System ma już 1,5 miliona użytkowników i przeprowadzono nim 1,5 miliona transakcji. Można nim płacić w sklepach stacjonarnych, w Internecie, wypłacać gotówkę z większości bankomatów, a ostatnio nawet dokonywać przelewów na wybrany numer telefonu!

Korzystanie z BLIKA jest bardzo proste i wygodne - wystarczy odnaleźć go w aplikacji mobilnej dowolnego z banków - założycieli systemu, czyli: Alior Banku, Banku Millennium, Banku Zachodniego WBK, ING Banku Śląskiego, mBanku (również Orange Finanse), PKO Banku Polskiego (oraz Inteligo). Aby zrobić zakupy należy wybrać BLIK jako formę płatności, wpisać jednorazowy, sześciocyfrowy kod na terminalu płatniczym w sklepie lub w komputerze (jeżeli płacimy przez Internet) i zaakceptować transakcję na swoim telefonie. Kod jest ważny jedynie przed 2 minuty, więc można się czuć całkowicie bezpiecznie.

Więcej informacji na temat tej usługi znajdziesz na: blikmobile.pl i polskistandardplatnosci.pl

Polecane wideo


Skomentuj Staraj się pisać bez błędów

dodasz komentarz jako gość - jeżeli chcesz zarejestrować nicka - załóż konto z avatarami!

Jeszcze nikt tego nie skomentował. Bądź pierwsza!