Kultowe perfumy - Historia Acqua di Gio Giorgio Armaniego

przejdź do komentarzy
giorgio armani giorgio armani/mat. pras.

Wakacyjna inspiracja zamknięta we flakoniku.

Pośród wielu zapachów, które zapisały się w historii jako kultowe, obowiązkowo musi się znaleźć Acqua di Gio Giorgio Armaniego. Z pewnością zasłużył na miejsce w każdym rankingu najbardziej znanych, lubianych i rozpoznawalnych perfum. Przez kilkanaście lat swojego istnienia zapach zapracował na status, który zajmuje. Jak powstał? Co było jego inspiracją?

Acqua di Gio jest dzieckiem Armaniego i słynnego perfumiarza Alberto Morillasa. Zrodziło się z wakacyjnych inspiracji drugiego z nich podczas wypoczynku na wyspie Pantelleria w pobliżu Sycylii.Pierwszy w sprzedaży pojawił się zapach dla kobiet. W 1995 roku na sklepowe półki trafiły delikatne perfumy o zapachu lata. W małym flakoniku były zamknięte najbardziej charakterystyczne aromaty mogące się z nim kojarzyć. Zapach morza, oceanu, słodycz akcentów owocowych - cytrusów i winogron - wymieszane zostały z ciepłym aromatem słońca. W zapachu można było doszukać się groszku, jaśminu, frezji, białego hiacyntu, piżma i nuty leśnej. Perfumy okazały się hitem. Szybko zyskały status kultowych.

W 1996 roku dołączył do nich także męski wariant zapachu. Cedrowo-wodno-piżmowa baza została w nich połączona z jaśminem i różą. Nie mogło zabraknąć także morskich i cytrusowych akcentów. Perfumy równie szybko jak ich kobieca wersja zdobyły rynek. Na stałe wpisały się w światowy kanon. Po 17. latach nadal są jednym z popularniejszych zapachów wybieranych przez panów i dla panów. O ich ogromnym sukcesie może świadczyć także fakt, że kolejna, rozszerzona edycja męskiego Acqua di Gio pojawiła się dopiero w zeszłym roku. Także od razu zyskała grono swoich fanów.

Kultowe perfumy - Historia Acqua di Gio Armaniego


Ciekawostką może być fakt, że kultowy zapach pomógł w działalność charytatywnej. W 2011 roku najbardziej znane perfumy Armaniego stały się narzędziem pomocy. Projektant postanowił włączyć się w akcję dla mieszkańców Ghany. Acqua For Life była inicjatywą, której celem było zapewnienie wody najbardziej jej potrzebującym. Każdy odpowiednio oznakowany sprzedany flakonik perfum zapewniał 100 litrów wody pitnej. Akcja trwa nadal nieprzerwanie.

Któraś z Was jest fanka Acqua di Gio? Co lubicie najbardziej w tym zapachu? Z czym się Wam on kojarzy?Kultowe perfumy - Historia Acqua di Gio Armaniego

Kultowe perfumy - Historia Acqua di Gio Armaniego

Kultowe perfumy - Historia Acqua di Gio Armaniego

Kultowe perfumy - Historia Acqua di Gio Armaniego

Kultowe perfumy - Historia Acqua di Gio Armaniego

Polecane wideo


Skomentuj Staraj się pisać bez błędów

dodasz komentarz jako gość - jeżeli chcesz zarejestrować nicka - załóż konto z avatarami!

Jeszcze nikt tego nie skomentował. Bądź pierwsza!