Kradzieże u celebrytów

przejdź do komentarzy
paris hilton paris hilton/© PR Photos

Jak daleko można się posunąć w swoim uwielbieniu dla stylu gwiazdy?

Jesienią tego roku słyszeliśmy o serii włamań do rezydencji takich gwiazd jak Paris Hilton, Lindsay Lohan czy Orlando Bloom. Odpowiedzialna za nie była grupa uczniów szkoły średniej Indian Hills w Calabasas, 18-letnia Rachel Lee, jej chłopak oraz koleżanka.

Od października 2008 roku do września 2009 dokonali 10 włamań do luksusowych willi w Beverly Hills należących do celebrytów. Młodym włamywaczom udało się złupić przedmioty o wartości około 6 mln dolarów, głównie były to markowe ubrania, biżuteria, torebki, buty i zegarki, ale też narkotyki i gotówka.

Okazuje się, że nie było to takie trudne - wystarczyło śledzić odpowiednie strony internetowe. Z blogów gwiazd i portali plotkarskich włamywacze dowiadywali się, gdzie konkretna gwiazda mieszka, jak wygląda jej dom i kiedy go opuści, aby udać się na premierę lub inną imprezę. Po takim „wywiadzie” wchodzili do rezydencji na przykład przez niedomknięte okna. Włamywacze „wpadli” jednak przez kamery zainstalowane w domu Lindsay Lohan. Nastoletnim członkom gangu postawiono zarzuty, grozi im od kilku do kilkunastu lat więzienia.


Jak ocenić takie postępowanie? Obrońcy młodocianych przestępców podkreślają, że była to tylko zabawa, a nie chęć zarobienia pieniędzy. Słychać także głosy, że młodzi ludzie są pod tak ogromnym wpływem super wystylizowanych gwiazd, że chcą choć w minimalny sposób spróbować życia celebryty. Niezależnie od środków starają się sprostać temu wyobrażeniu.

Sprawa wywołała w Stanach Zjednoczonych gorącą dyskusję na temat winnych tej sytuacji. Odpowiedzialnością obarcza się rodziców młodocianych przestępców. Równie mocno obwinia się media za eksponowanie prywatności, a przede wszystkim za manipulowanie i wywoływanie potrzeby upodobniania się do swojego idola.

Co Wy sądzicie na ten temat?

Polecane wideo

Skomentuj Staraj się pisać bez błędów

dodasz komentarz jako gość

Jeszcze nikt tego nie skomentował. Bądź pierwsza!