Kolorystyczny raport na jesień

przejdź do komentarzy
jesień 2012 jesień 2012/Pantone LLC

Pantone przedstawia podsumowanie trendów z wybiegu.

Jak co sezon, amerykańska korporacja Pantone Color Institute LLC przedstawiła raport dotyczący najmodniejszej palety barw - tym razem mowa o jesieni 2012.

Kolorystyczny raport Pantone zwraca uwagę potencjalnej klienteli na odcienie, których warto szukać w sklepach podczas kompletowania jesiennej garderoby. Dane zostały zebrane na podstawie pokazów jesiennych kolekcji czołowych domów mody.

Jak mówi Latrice Eiseman, dyrektor wykonawczy Pantone:

- Paleta barw na jesień 2012 to standardowa jesienna kolorystyka, w której każdy, kobieta i mężczyzna, czuje się bezpiecznie, połączona z wyrazistymi, nasyconymi kolorami, które urozmaicą strój, poprawią humor i podniosą samoocenę.Kolorystyczny raport na jesień


Kolorystyczny raport na jesień

- PANTONE 19-1012 French Roast - alternatywa dla czerni, bardzo ciemny, zszarzały brąz.
- PANTONE 15-1142 Honey Gold - lekko przypalona żółć, promień słońca dla jesiennych stylizacji.
- PANTONE 18-2133 Pink Flambé - słodki róż - Pantone podpowiada, że jednym z najmodniejszych połączeń nadchodzącej jesieni będzie taki właśnie odcień różu zestawiony z poniższym pomarańczem:
- PANTONE 17-1463 Tangerine Tango - pomarańcz pojawia się w modzie praktycznie co jesieni, ale tym razem zamiast jesiennych liści mamy mandarynkę.
- PANTONE 18-5338 Ultramarine Green - szlachetna, głęboka i orzeźwiająca morska zieleń.
- PANTONE 14-0445 Bright Chartreuse - odcień plasujący się pomiędzy żółcią a zielenią wniesie powiew wiosennej świeżości do jesiennej garderoby.
- PANTONE 19-4056 Olympian Blue - królewski błękit, który według Pantone zdominuje odzież codzienną w nadchodzącym sezonie.
- PANTONE 17-4014 Titanium - jesienny klasyk - gołębia szarość.
- PANTONE 16-3817 Rhapsody - zszarzały, dość jasny fiolet, interesująca alternatywa dla obecnego w jesiennej modzie od kilku lat śliwkowego fioletu.
- PANTONE 14-1506 Rose Smoke - pudrowy róż, znakomity do stylizacji w klimacie retro, które licznie przewijały się w kolekcjach na jesień.

Polecane wideo


Skomentuj Staraj się pisać bez błędów

dodasz komentarz jako gość - jeżeli chcesz zarejestrować nicka - załóż konto z avatarami!

Jeszcze nikt tego nie skomentował. Bądź pierwsza!