Kobieta ma raka kciuka i przeszła amputację - wszystko przez obgryzanie paznokci

przejdź do komentarzy
paznokcie paznokcie/iStock, Instagram/baranrdcom

Przerażająca historia...

Jeżeli do tej pory Twoim nałogiem było obgryzanie paznokci, to po przeczytaniu tej historii na pewno natychmiast przestaniesz to robić!

20-letnia Australijka, Courtney Whithorn, przeszła amputację kciuka, po tym jak dowiedziała się, że ma bardzo rzadką postać raka, a domniemaną przyczyną choroby jest… obgryzanie paznokci.

ZOBACZ TEŻ: DŁUGOPIS EKSPLODOWAŁ WE WŁOSACH PANNY MŁODEJ TYDZIEŃ PRZED JEJ ŚLUBEM!

Dziewczyna od lat nie mogła rozstać się z uporczywym nawykiem obgryzania paznokci. W końcu doprowadziło to do tego, że jej kciuk był już w tak ciężkim stanie, że płytka paznokcia przestała odrastać.

Po pewnym czasie Australijka zauważyła, że jej kciuk robi się czarny. To skłoniło kobietę do udania się do specjalisty, który zdiagnozował u niej rodzaj raka akralnego – czerniaka podpaznokciowego, który według lekarzy jest często powodowany urazami paznokci.


Courtney Whithorn, kiedy dowiedziała się co jest prawdopodobną przyczyną choroby nie mogła w to uwierzyć. Chociaż przeszła wiele zabiegów chirurgicznych, które miały na celu usunięcie złośliwych komórek, to żaden z nich nie usunął ich całkowicie. Dlatego też lekarze zdecydowali się na amputację kciuka aż do kości.

ZOBACZ TEŻ: OBRZYDLIWE! MANICURE Z ŻYWYMI MRÓWKAMI W ŚRODKU!

Nie wiadomo do końca jakie jest prawdopodobieństwo powrotu choroby. Kobieta wciąż czeka na zestaw wyników z operacji. Oprócz tego jest pod stałą opieką lekarską i regularnie wykonuje badania.

To przerażająca historia, która powinna skłonić do refleksji wszystkich, którzy nie mogą opanować nawyku obgryzania paznokci.

Co Wy na to?


Polecane wideo

Skomentuj Staraj się pisać bez błędów

dodasz komentarz jako gość

Wasze komentarze (1): sortuj
  • gość 15-09-18, 00:21 cytuj
    i na h oo j cenzurujecie fote?