Kobiecy golf? To możliwe z Dr Irena Eris Ladies' Golf Cup!

przejdź do komentarzy
golf golf/Dr Irena Eris

Dr Irena Eris Ladies' Golf Cup to najbardziej prestiżowe zawody golfa kobiet w Polsce oraz jedne z najbardziej znaczących w tej części Europy. Kolejna edycja już 11 czerwca!

O początkach kobiecego golfa pisano już w XVI w. Jego prekursorką była niezwykła kobieta - Maria Stewart - królowa Szkocji. To właśnie na Wyspach w połowie XIX w. utworzono pierwszy kobiecy klub golfowy, a w 1894 roku zorganizowano pierwszy turniej dla pań. Pierwsze golfistki musiały być na greenie w obowiązkowym kapeluszu i sukni do kostek, a uderzając piłkę uważać, aby nie opierać kija na ramieniu, bo uważano to za nieeleganckie.


Dziś kobiety kochają ten piękny sport z wzajemnością. W rankingu magazynu „Golf for Women” najbardziej wpływowych pań grających w golfa znalazły się była sekretarz stanu USA Condoleezza Rice, czy żona Billa Gatesa, Melinda. O swojej pasji do golfa mówi też aktorka Catherine Zeta-Jones.


W Polsce Dr Irena Eris Ladies’ Golf Cup to najbardziej prestiżowe wydarzenie wśród imprez organizowanych wyłącznie dla pań i jedno z najbardziej prestiżowych w tej części Europy. W tym roku golfistki już po raz dwunasty spotkają się na tym międzynarodowym turnieju.


W dniach 11-12 czerwca uczestniczki rywalizować będą na polu golfowym Mazury Golf & Country Club w Naterkach. Dr Irena Ladies’ Golf Cup to dwa dni sportowej rywalizacji w międzynarodowym gronie. Turniej, będący jednym z najbardziej cenionych i prestiżowych kobiecych wydarzeń golfowych w tej części Europy, rozegrany zostanie na 36. dołkach, a towarzyszyć mu będą konkursy dodatkowe. Panie zagrają o wyjątkowe nagrody, wśród których znajdą się m.in. statuetki od YES, nagrody od Deutsche Banku, marki TAG HEUER, Chervo. A to wszystko w szampańskiej atmosferze, w którą zadba nowy partner turnieju – G.H. Mumm Champagne.


Poza właściwym turniejem zawodniczki wezmą udział w dodatkowych konkursach, takich jak Longest Drive, czy Nearest to the Pin z wyjątkowo luksusowymi i kobiecymi nagrodami. Dla początkujących odbędzie się Akademia Golfa, podczas której Panie zapoznają się z etykietą oraz regułami gry w golfa.


Po raz pierwszy partnerem tego najbardziej prestiżowego amatorskiego turnieju dla kobiet jest Porsche Centrum Warszawa. Jedną w wyjątkowych tegorocznych nagród będzie również wyjazd na prestiżowy turniej do Cannes, którego partnerem jest marka Dr Irena Eris.
fot. materiały prasowe


Dr Irena Eris Ladies' Golf Cup to nie tylko sportowe emocje i wyjątkowe spotkanie towarzyskie.  To również okazja do relaksu i możliwość skorzystania z oferty pięciogwiazdkowego Hotelu SPA Dr Irena Eris Wzgórza Dylewskie.


Turniej z roku na rok przyciąga coraz większą liczbę uczestniczek nie tylko z Polski, tegoroczne uczestniczki będą reprezentowały m.in. Estonię, Szwecję, USA czy Austrię.


Sekret tego niepowtarzalnego wydarzenia ukryty jest w elegancji dyscypliny jaką jest golf  – pola golfowe całego świata podczas prestiżowych turniejów stają się centrum niezwykłych sportowych i towarzyskich  wydarzeń.fot. materiały prasowe


Więcej o turnieju i jego uczestniczkach na: www.DrIrenaErisGolf.com  oraz www.Facebook/LadiesGolf

Polecane wideo


Skomentuj Staraj się pisać bez błędów

dodasz komentarz jako gość - jeżeli chcesz zarejestrować nicka - załóż konto z avatarami!

Wasze komentarze (1): sortuj