Klaudia Adaszewska - polska blogerka doceniona przez VF

przejdź do komentarzy
klaudia adaszewska klaudia adaszewska/Newseria Lifestyle

Vanity Fair uznało ją za jedną z najlepiej ubranych osób. Jak to się stało?

Nagle zrobiło się o niej głośno, czy magazyn Vanity Fair - zupełnie niespodziewanie - umieścił ją na liście najlepiej ubranych, tuż obok Emmy Watson czy Cate Blanchett.

Blogerce, autorce bloga Splendor by Claudia, pogratulowała Dorota Wróblewska, chwaląc za nieprzystawanie do typowego obrazu polskiej blogerki modowej, która w mediach nie ma od jakiegoś czasu dobrego wizerunku.

Claudia wygrała w kategorii Editors' Picks. Kilka miesięcy temu otworzyła na portalu Vanity Fair konto i systematycznie wrzucała swoje zdjęcia.

– Edytorzy co piątek wybierają stylizacje na najlepszy look tygodnia. Po tygodniu wybrali moją pierwszą stylizację, a w ciągu 4 miesięcy 10 stylizacji na najlepszy look tygodnia. Później dostałam dwie nominacje na look miesiąca i wygrałam czerwcową. Miałam też artykuł o sobie na głównej stronie Vanity Fair – wspomina Claudia Adaszewska.
Adaszewska jest "świeżynką", bo bloga prowadzi zaledwie od roku. Zdjęcia robi jej siostra. W kraju wciąż nie jest popularna, ale być może to się zmieni.

– Grono moich fanów było malutkie, byli to przede wszystkim znajomi. Wszystkie swoje zdjęcia wstawiałam na różne portale polskie i zagraniczne i po prostu czekałam, aż coś się wydarzy, aż ktoś zobaczy to, co robię
  – mówi Klaudia Adaszewska.


Pochodzi z Warszawy. Studiuje projektowanie ubioru w Międzynarodowej Szkole Kostiumografii i Projektowania Ubioru (MSKPU). W przyszłości chciałaby zostać projektantką. Adaszewska ma nadzieję, że to wyróżnienie otworzy jej drzwi do międzynarodowej kariery.

– Jeśli ktoś zaprosi mnie na jakiś pokaz, to bardzo chętnie pójdę, nie tylko żeby pokazać się ubrana, lecz także dlatego że interesuje mnie, jak to jest zrobione, jak jest uszyte. W przyszłości chciałabym projektować wszystko – spodnie, marynarki, bluzki, jakieś płaszcze, więc naprawdę to byłaby taka fajna, luźna marka. Na blogu można zobaczyć to, jak wyglądam. Mam swoje pomysły, które chcę wprowadzić, ale to wszystko będzie bardzo podobne i poprawne. To będzie moda codzienna – mówi.


 


Klaudia Adaszewska - polska blogerka doceniona przez VF


Polecane wideo


Skomentuj Staraj się pisać bez błędów

dodasz komentarz jako gość - jeżeli chcesz zarejestrować nicka - załóż konto z avatarami!

Jeszcze nikt tego nie skomentował. Bądź pierwsza!