Kilka błędów, jakie popełniamy podczas kąpieli

przejdź do komentarzy
uroda uroda/kolaż zeberka.pl

Gorąca kąpiel na zdrowie?

Gorąca kąpiel albo prysznic na dobry początek dnia i na jego zakończenie wydają się nie nieść ze sobą skutków innych niż tylko te pozytywne. Ale czy na pewno? Jak twierdzą lekarze i kosmetolodzy, nie do końca.

Zobaczcie, jakie grzeszki przeciwko naszej skórze mogą się nam przydarzyć podczas brania gorącej kąpieli.


Pierwszy błąd
Jest nim zbyt wysoka temperatura wody. Która z nas nie kocha jej odprężających właściwości? Jednak, jeśli zależy nam na dbaniu o skórę, powinnyśmy zrezygnować z ukropu. Dlaczego? Długie wystawianie się na działanie gorącej wody pozbawia skórę naturalnej ochrony, w efekcie przesuszając ją.

Drugi błąd
Niekorzystnie na naszą skórę wpływają także mocno pieniące się żele i mydła pod prysznic. Zawierają one większe ilości surfaktantów, które pozbawiają naszą skórę warstwy ochronnej. Rozwiązaniem mogą tu być kosmetyki pieniące się słabiej i zawierające w sobie składniki nawilżające.


Kilka błędów, jakie popełniamy podczas kąpieli

Trzeci błąd
Niedokładne spłukanie mydła i piany ze skóry także jest częstym błędem. W zależności od rodzaju środków, jakie używamy, mogą wywołać one podrażnienia, swędzenie, zaczerwienienie skóry.

Kilka błędów, jakie popełniamy podczas kąpieliCzwarty błąd
Jeśli jesteście fankami maseczek głęboko oczyszczających, nie wykonujcie ich po gorącej kąpieli. Mogą wówczas bardziej podrażniać skórę i wysuszać ją. Jeśli już zafundowałyśmy sobie wypoczynek w ukropie, postawmy po nim na nawilżanie. Wpłynie ono dużo lepiej na nasza cerę, niż kolejna porcja jej intensywnego oczyszczania.

Piąty błąd
Gorący prysznic, szybkie wytarcie się i założenie ciepłych, wygodnych ubrań... Brzmi super, tylko nie jest już takie dla naszej skóry. Jeśli zależy nam na niepodrażnianiu jej, poświęćmy trochę czasu i zamiast szybkiego wytarcia, osuszmy się delikatnie ręcznikiem. Najlepiej po prostu przyłóżmy go do ciała. Nie pocierajmy - to może podrażniać.

Pora na zmianę kilku nawyków?

Polecane wideo


Skomentuj Staraj się pisać bez błędów

dodasz komentarz jako gość - jeżeli chcesz zarejestrować nicka - załóż konto z avatarami!

Jeszcze nikt tego nie skomentował. Bądź pierwsza!