Miłość do kosmetyków pojawia się jak grom z jasnego nieba. Zauważasz malutkie pudełeczko w drogerii lub dostajesz pomadkę w prezencie od przyjaciółki. I choć wcale nie szukałaś tej miłości, strzała Amora przeszywa Twoje serce.

Namiętnie używasz ulubionego produktu i nagle zauważasz, że dzieje się z nim coś niedobrego. Krem nawilżający zaczyna podrażniać skórę, a szminka staje się nijaka i przestaje być tą, którą pokochałaś. Zanim zaryzykujesz wyrzucenie czegoś idealnego do kosza lub zdecydujesz nałożyć podejrzany produkt na twarz, sprawdź, co należy z nim zrobić.

KOSMETYKI DO PIELĘGNACJI SKÓRY

Upewnij się, czy nie masz zamiłowania do produktów, które mogą być powodem powstawania wyprysków. Jeśli składniki aktywne przestały działać, czas, który poświęciłaś na poranną lub wieczorną pielęgnację będzie po prostu stracony. Zamiast zgadywać i potencjalnie zatruwać sobie życie lub wyrzucać dobry, drogi krem, wystarczy sprawdzić, czy po jego nałożeniu nie odpadnie Ci twarz. To oczywiście żart.

Spróbuj wyszukać tajne symbole. 6M, 9M, 24M na otwartym słoiczku to symbole ilustrujące okres przydatności do użycia kosmetyku po jego pierwszym otwarciu. „M” symbolizuje miesiąc. Jeśli produkt nieotwierany ma okres przydatności poniżej 24 miesięcy, na produkcie powinna pojawić się informacja najlepiej spożyć przed.

ZOBACZ TEŻ: SZUKASZ PREZENTU NA DZIEŃ BABCI? OTO KOSMETYKI, KTÓRE PRZYDADZĄ SIĘ TEŻ TOBIE!

Jak używać kosmetyków, aby przedłużyć ich datę przydatności?

Symbole te są przydatne, ale nie traktuj ich jak ewangelii urodowej. Nie biorą one pod uwagę tego, jak przechowujesz produkt po zabraniu do domu. Warunki przechowywania kosmetyków wpływają na to, jak długo pielęgnacja skóry jest właściwa. Oznacza to wyniesienie ich z łazienki (wilgotność i ciągłe zmiany temperatury powodują spustoszenie w formułach) i przechowywanie poza parapetem (bezpośrednie światło słoneczne robi to samo).

W związku z tym, że pielęgnacja skóry staje się coraz bardziej powszechna, a składniki „niestabilne”, takie jak witamina C, są coraz szerzej stosowane, zmienia się sposób, w jaki kosmetyki są dostarczane konsumentom. Duży produkt może bardzo łatwo utracić właściwości.

Przejdź do mniejszych rozmiarów opakowań. Jeśli Twój ulubiony krem jest w słoiczku, spróbuj używać pipet i pompek. W słoikach znajdują się niesamowite produkty, ale gdy dotykasz ich rękoma, przenosisz do nich bakterie. W zależności od składników- stały kontakt z powietrzem jest również przyczyną utleniania kosmetyku.

ZOBACZ TEŻ: WOW! LŚNIĄCA SKÓRA HALLE BERRY TO NIE ZASŁUGA ROZŚWIETLACZA! ZNAMY JEJ SEKRET!

KOSMETYKI DO MAKIJAŻU

Konsystencja kosmetyków makijażu ma bardzo duży wpływ na ich skuteczność. To dość oczywiste, że tusz do rzęs wysycha, a pomadki zaczynają blaknąć. Kiedy zauważysz te zmiany, czas wyrzucić kosmetyki do śmieci. I nie tylko dlatego, że źle się stosują, ale dlatego, że z biegiem czasu wypełniają się bakteriami. Przestrzegaj dat przydatności i zapomnij o nich, jeśli wyglądają nieco podejrzanie. Nigdy nie ryzykuj uszkodzenia skóry.

WSKAZÓWKI

1. Zmieniaj tusz do rzęs i kredki, co kilka miesięcy lub gdy wyschną.

2. Płynne podkłady możesz używać około roku.

3. Pudry możesz stosować latami, chyba że dostanie się do nich „tłusty film”. Po skażeniu innym produktem należy wyrzucić je do śmieci.

ZOBACZ TEŻ: 3 PRZEPISY NA DEZODORANTY DOMOWEJ ROBOTY. PRAWIE NIC NIE KOSZTUJĄ…

4. Regularne czyszczenie pędzli do makijażu pomoże Ci zatrzymać przenoszenie bakterii i przedłuży żywotność kosmetyków do makijażu.

Kiedy wyrzucić podejrzane kosmetyki? Nie ryzykuj podrażnienia skóry!

Kiedy wyrzucić podejrzane kosmetyki? Nie ryzykuj podrażnienia skóry!

Kiedy wyrzucić podejrzane kosmetyki? Nie ryzykuj podrażnienia skóry!