Jest oświadczenie w sprawie sweterka Sary Mannei

przejdź do komentarzy
sara mannei sara mannei/© KAPiF

Jak to w końcu było? Projektantka wyjaśnia.

I kto by pomyślał, że zwykły sweterek stanie się kością niezgody?

Przypomnijmy, o co cała awantura: Sara Mannei na swoim ślubie ubrana była m.in. w jasny sweter z kopertowym tyłem. Marka Chaos, która wykonała ciuch, szybko poinformowała, gdzie i w jakiej pracowni sweterek powstał, co Sarze ewidentnie było nie w smak, bo zareagowała oburzeniem, oskarżając markę o chęć promocji kosztem jej osoby.

Teraz wypowiedziała się w tej sprawie wypowiedziała się sama projektantka, wyjaśniając już chyba ostatnie niedomówienia:

Drodzy Państwo,

w związku ze sprawą, dotyczącą  projektu kreacji ślubnej Pani Sary Mannei, i
wymiany zdań Projektantki Marty Boliglovy z Blogerką, pragniemy poinformować, iż


Pani Marta Boliglova wykonała na zamówienie p. Sary, tylko i wyłącznie sweterek, który był częścią kreacji ślubnej.

Sweterek ten został wykonany na podstawie przesłanego zdjęcia przez p. Sarę.
Zdjęcia, które miało być inspiracją – nie był to projekt. Pani Marta ze względu na kryzysową sytuację, zbliżający się ślub i wielokrotne prośby p. Sary, zgodziła się wykonać prototyp sweterka, choć jak sama podkreślała, na co dzień nie podejmuje się takich zleceń. Za owy prototyp projektantka nie otrzymała żadnej zapłaty, wbrew temu co komunikuje p. Sara. Pragniemy również poinformować, iż żadna z krawcowych, która pracuje dla p. Marty, również nie otrzymała wynagrodzenia za wykonaną pracę. Projektantka nie oczekiwała zapłaty za sweterek, gdyż jak sama podkreślała był to prototyp.

Bardzo nam przykro, iż p. Sara zapoczątkowała cały konflikt  w taki sposób. Nie było naszą intencją wzbudzenie zainteresowania mediów w związku z wynikłą sytuacją.  Tym samym nie możemy zgodzić się z komentarzem p. Sary, iż to ona zaprojektowała swoją kreację ślubną, podczas gdy sweterek został wykonany, na podstawie zdjęcia - inspiracji, przez pracownię CHAOS.

Niniejszym informujemy, iż powyższe oświadczenie jest jedynym i oryginalnym
stanowiskiem w tej sprawie.

Z wyrazami szacunku,
reprezentanci marki CHAOS by Marta Boliglova


Kto przeglądał bloga Sary wie, że jej styl z autorskimi projektami ma niewiele wspólnego. A jednak w polskiej blogosferze sam pomysł ze sweterkiem w dniu ślubu okazał się być oryginalny. Tylko czy wyjątkowy?PS
Ani Olivia Palermo ani Sara Mannei nie były pierwsze ze swym pomysłem. Łączenie kaszmiru, czy innych szlachetnych dzianin z tiulem to tak naprawdę wieloletni patent modowy, ostatnimi czasy bardzo często wykorzystywany przez blogerki (i nie tylko blogerki).

Jest oświadczenie w sprawie sweterka Sary Mannei
fot. Seattle Bride Magazine, 2012 r.

Polecane wideo


Skomentuj Staraj się pisać bez błędów

dodasz komentarz jako gość - jeżeli chcesz zarejestrować nicka - załóż konto z avatarami!

Jeszcze nikt tego nie skomentował. Bądź pierwsza!