Jamie Brewer - Pierwsza modelka z zespołem Downa na NYFW

przejdź do komentarzy
jamie brewer jamie brewer/© FameFlyNet, Twitter

Wypadła niesamowicie!

Czyżby zmiany w świecie mody zachodziły dużo szybciej, niż mogłoby się wydawać? Wygląda na to, że naprawdę nabierają one tempa i to całkiem sporego.

Do kampanii reklamowych znanych marek zaczynają mieć dostęp modelki wyróżniające się nie tylko urodą, ale i dozą wyjątkowości - jak chorująca na bielactwo Winnie Harlow. W specjalnym wydaniu Sports Illustrated ze strojami kąpielowymi po raz pierwszy zagościły modelki plus size. Co więcej, zachwyciły i tym samym zrobiły sporą konkurencję swoim koleżankom z Victoria's Secret. A propos znanej bieliźnianej marki... Być może i ją czekają zmiany. Dokładniej - wprowadzenie na prośbę klientek mniej "anielskiej", a bardziej "ludzkiej" rozmiarówki.

ZOBACZ TEŻ: Te modelki najbardziej szokowały w modzie w 2014 roku!

Odrobiną odmiany powiało także podczas trwającego właśnie New York Fashion Week. Projektantka, Carrie Hammer, i w tym roku postanowiła przełamać na wybiegu swojego pokazu tabu związane z modelingiem. Wśród modelek prezentujących jej kolekcję pod hasłem Role Models Not Runway Models pojawiła się m.in. Jamie Brewer. Aktorka znana z serii American Horror Story.

Jej aktorska kariera nie jest jedyną rzeczą, którą czyni Jamie wyjątkową. Zdecydowanie ważniejszy jest tu zespół Downa, z którym się urodziła. Aktorka swoim przejściem w pokazie po prostu podbiła media świata mody. Wczorajsze prezentacje zeszły na drugi plan. Gwiazdą niepodzielnie została Jamie. Wpisała się także do historii tygodni mody jako pierwsza modelka z zespołem Downa.


Przypomnijmy, że projektantka w zeszłym roku także pracowała nad przełamywaniem barier. Jako pierwsza pozwoliła także modelce na wózku inwalidzkim zaprezentować elementy swojej ówczesnej kolekcji.

Obu paniom gratulujemy odwagi.

Polecane wideo


Skomentuj Staraj się pisać bez błędów

dodasz komentarz jako gość - jeżeli chcesz zarejestrować nicka - załóż konto z avatarami!

Jeszcze nikt tego nie skomentował. Bądź pierwsza!