Jaką wodę wybierać?

przejdź do komentarzy
właściwości wody właściwości wody/mat. prasowe

Jak się okazuje, wybór ma znaczenie.

BUTELKOM JUŻ DZIĘKUJEMY!
Obecnie bardzo popularnym tworzywem, służącym do produkcji butelek jest PET, którego pełna nazwa to politereftalan etylenu. Butelka PET stała się jednym z najbardziej kłopotliwych odpadów XXI wieku, ale również najbardziej powszechną formą codziennego użytku. Każdego dnia niezliczone ilości zagrażającego przyrodzie plastiku bezpowrotnie trafiają do środowiska. Nadal wiele z nas nie zdaje sobie sprawy z tego, że woda do picia nie musi pochodzić ze sklepu, a nieprzetworzona butelka PET może rozkładać się nawet do 500 lat!

Należy pamiętać, że woda butelkowana powinna być spożyta w ciągu 24 godzin od momentu jej otwarcia. Jeśli pozostawimy ją na dłużej, może dojść do rozwoju mikroorganizmów, które wywołują dolegliwości ze strony układu żołądkowo-jelitowego. Wody butelkowane również poddawane są procesowi filtracji. Różnią się one zawartością substancji mineralnych oraz smakiem. Tak samo woda kranowa w poszczególnych miejscowościach jest inna. Wiadomo jednak, że woda z wodociągów musi spełniać rygorystyczne wymogi sanitarne, dlatego jedyne, co może przeszkadzać w jej spożyciu to nie do końca odpowiadający nam smak lub zapach, czy też jej nadmierna twardość. Te wady powodowane chlorem, zanieczyszczeniami wytrącanymi z instalacji wodociągowych, nadmiarem soli wapnia i magnezu, doskonale usuwa filtr DAFI, dzięki któremu zyskujemy wodę zdecydowanie lepszej jakości.

Jaką wodę wybierać?MIEJ WODĘ W ZASIĘGU RĘKI
Dbałość o środowisko jest ważnym argumentem "za" filtrami. Korzystając z nich, w każdej chwili mamy dowolną ilość wody gotowej do przyrządzania napojów i posiłków dla całej rodziny. Filtr DAFI wystarcza na cały miesiąc i dopiero po tym okresie trzeba go wymienić na nowy. Jeden filtr zastępuje z powodzeniem "zgrzewki" wody w plastikowych butelkach, czy to nie oszczędność czasu i pieniędzy?
Filtrując możesz uzyskać od 100 do 200 litrów wysokiej jakości wody, a to aż ponad 100 butelek ze sklepu, których już nie musisz kupować. Usuwając z wody chlor oraz niektóre metale ciężkie, które mogą się w niej znajdować, zyskujesz pewność, że z każdym łykiem spożywasz czystą wodę. Powszechnie wiadomo, że dostarczanie organizmowi jej odpowiedniej ilości ma priorytetowe znaczenie dla zdrowia.

DAFI, CZYLI ZDROWY WYBÓR
Orzeźwiający smak, świeżość i wysoka jakość to walory wody, które chcesz zapewnić swoim bliskim. Sięgnij zatem po dzbanek filtrujący marki DAFI, który każdego dnia dostarcza oczyszczoną i zdrową wodę. To najpopularniejszy sposób na uzdatnienie płynącej w Twoim domu kranówki. Wystarczy nalać wodę z kranu do filtra dzbankowego, odczekać aż się przefiltruje, i cieszyć się jej niepowtarzalnym smakiem.

Polecane wideo


Skomentuj Staraj się pisać bez błędów

dodasz komentarz jako gość - jeżeli chcesz zarejestrować nicka - załóż konto z avatarami!

Jeszcze nikt tego nie skomentował. Bądź pierwsza!