Jaką część życia spędzasz robiąc zakupy?

przejdź do komentarzy
zakupy zakupy/Yellow Pages

Daily Mail opublikował interesujący raport firmy OnePoll.

Jaką część swojego życia przeciętna kobieta spędza na zakupach? Okazuje się, że w centrach handlowych, marketach i mniejszych sklepach upływają nam z życia prawie trzy lata przy założeniu, że długość życia przeciętnej ankietowanej będzie wynosiła 63 lata..

Raport przeprowadzony przez specjalizującą się w takich badaniach firmę OnePoll opublikował dziennik Daily Mail.

Najwięcej czasu kobiety spędzają na kupowaniu ubrań. Tuż za tą przyjemnością plasują się bardziej przyziemne zakupy - jedzenie. Na zakupowe wojaże wybieramy się średnio 90 razy w roku.

Publikacja tego materiału stała się podstawą, do rozpoczęcia dyskusji na temat zakupoholizmu - chociaż eksperci pracujący nad wynikami ankiety podkreślili, że kobiety nie kupują tylko dla siebie, ale często dla całej rodziny.


- Nie zdziwiło mnie podsumowanie tej ankiety, ale przerażały mnie moje własne wyniki. Każdego dnia wydawałam pieniądze, których wcale nie musiałam wydawać. W końcu dorobiłam się 30 tysięcy funtów długu - mówi Alexis Hall, która uważa się za zakupoholiczkę wyleczoną z nałogu. Hall stara się teraz nagłośnić problem, zwracając uwagę na fakt, że zakupoholizm często jest bagatelizowany i traktowany jako babski kaprys.
Wyniki badań
Dailymail.co.uk

Polecane wideo


Skomentuj Staraj się pisać bez błędów

dodasz komentarz jako gość - jeżeli chcesz zarejestrować nicka - załóż konto z avatarami!

Jeszcze nikt tego nie skomentował. Bądź pierwsza!