Jak wyprasować koszulę? (VIDEO)

przejdź do komentarzy
jak wyrasować koszulę jak wyrasować koszulę/StarStock, YouTube

Szybko, dobrze i bez problemu.

Prasowanie koszuli dla osoby niewprawionej to jedna z czynności o tyle oczywistych, co nie najłatwiejszych... Postanowiłyśmy rozwiać Wasze wątpliwości i przy pomocy kilku sprawdzonych rad i dobrego instruktażu, uczynić je możliwie jak najmniej problematycznym.

ZOBACZ TEŻ: Wiosenny przegląd koszul Asos

Zacznijmy od przygotowania samej koszuli. Podstawą musi być jej czystość - temperatura jedynie utrwali zabrudzenia. Jeśli zależy Wam na mocniejszym efekcie prasowania, możecie zastosować - na suche bądź lekko wilgotne ubranie - krochmal w sprayu.

Jak wyprasować koszulę? (VIDEO)

Szybkie prasowanie


Rozpoczynamy je od kołnierza. To właśnie jego zewnętrzna (ukryta) strona powinna znaleźć się pod żelazkiem jako pierwsza - dzięki temu unikniemy zagnieceń podczas prasowania wewnętrznej, widocznej. Ta sama zasada dotyczy także mankietów i pozostałych podwójnych elementów ubrania.

Po kołnierzyku przechodzimy do prasowania barków koszuli. Tu ułatwieniem powinna być szpiczasta część deski, na której rozkładamy ubranie.

Kolejnym etapem są rękawy. Prasowanie rozpoczynamy od mankietów. W zależności od tego, czy są one zapinane na guziki czy spinki, zaczynamy odpowiednio od wewnętrznej bądź zewnętrznej ich strony. W przypadku prasowania samych rękawów ważne jest, by nie pozostawić na nich kantów. Można ich uniknąć odpowiednio przekładając powierzchnię materiału.

Następnym krokiem będzie prasowanie przodu koszuli i przejście na jej tył. Warto poświęcić na ten etap odrobinę więcej uwagi, ponieważ to właśnie przód ubrania pozostaje najdłużej niepozagniatany. Nie pomijajmy też przestrzeni między guzikami.

Voila! Gotowe.

Łatwe prasowanie, a do tego dokładne wcale nie muszą być ani męczące, ani czasochłonne.

Zatem... do dzieła.
Jak wyprasować koszulę (VIDEO)

Jak wyprasować koszulę (VIDEO)

Jak wyprasować koszulę (VIDEO)

Jak wyprasować koszulę (VIDEO)

Jak wyprasować koszulę (VIDEO)

Polecane wideo


Skomentuj Staraj się pisać bez błędów

dodasz komentarz jako gość - jeżeli chcesz zarejestrować nicka - załóż konto z avatarami!

Jeszcze nikt tego nie skomentował. Bądź pierwsza!