Demakijaż oczu to podstawowy krok w wieczornym oczyszczaniu twarzy. Wykonywany niedokładnie szybko ujawni swoje konsekwencje w postaci zaczerwienionej i opuchniętej skóry. Sprawdź jakich błędów uniknąć, by na dłużej cieszyć się gładką, promienną skórą.

ZOBACZ TEŻ: WIĘKSZOŚĆ Z NAS ŹLE OSUSZA TWARZ PO OCZYSZCZANIU. JAK TO ZROBIĆ POPRAWNIE?

demakijaż oczu

Skóra wokół oczu jest wyjątkowo cienka i wrażliwa, dlatego zawsze należy traktować ją w delikatny sposób. Niedokładnie wykonany demakijaż przyczynia się do szybszego starzenia się skóry. Pozostałe na rzęsach resztki tuszu powodują ich łamliwość i wypadanie, a niedokładnie zmyte cienie, eyeliner i korektor mogą poważnie uszkodzić i podrażnić wrażliwe obszary wokół oczu.

Przez cały dzień na naszej twarzy osadzają się:
kurz,
– pot,
– sebum
– bakterie

To wszystko powoduje, że nasza skóra jest obciążona, a pory zaczynają się zatykać. To z kolei prowadzi do powstawania zaskórników i wyprysków.

Dokładne oczyszczenie skóry usuwa zanieczyszczenia i przygotowuje ją na przyjęcie odżywczych i nawilżających substancji zawartych w kremach pielęgnacyjnych. Kosmetyki do demakijażu najlepiej jest wybierać pod kątem typu cery .

ZOBACZ TEŻ: WIESZ, ŻE CHUSTECZKI DO DEMAKIJAŻU MOŻESZ ZROBIĆ SAMODZIELNIE W DOMU?

kosmetyki do demakijażu

Mleczko do demakijażu najlepiej sprawdzi się dla osób, które posiadają suchą skórę , ze względu na jego właściwości nawilżające. Ten kosmetyk jest również odpowiedni dla cery podrażnionej, która potrzebuje ukojenia i lekkiego natłuszczenia delikatnej, wrażliwej skóry. Do cery tłustej najlepiej jest wybierać micelarny płyn do demakijażu oczu, który usunie makijaż i zanieczyszczenia.

Dobrym sposobem na szybkie i skuteczne oczyszczenie są również chusteczki do demakijażu . Te produkty sprawdzą się doskonale podczas podróży lub innych sytuacjach, w których potrzebujemy szybko usunąć nagromadzone zanieczyszczenia i resztki makijażu.

Przed samym przystąpieniem do oczyszczania skóry twarzy dokładnie umyj dłonie. Dotykanie wrażliwych, delikatnych obszaru wokół oczu brudnymi rękoma może doprowadzić do rozwoju infekcji i podrażnienia spojówek.

Demakijaż krok po kroku

Oprócz wyboru odpowiednich kosmetyków , ważna jest również sama technika usuwania makijażu. Pierwsza zasada brzmi: im wolniej, tym lepiej. Przyłóż nasączony kosmetykiem do demakijażu płatek do zamkniętej powieki i odczekaj kilkanaście sekund. Chodzi o to, by delikatna formuła rozpuściła makijaż.

ZOBACZ TEŻ: ELEGANCKIE PAZNOKCIE, KTÓRE… NIE WYMAGAJĄ ŻADNYCH UMIEJĘTNOŚCI I DOŚWIADCZENIA

Aby uniknąć uszkodzenia i wyrwania rzęs – wykonuj powolne, pionowe ruchy od nasady po końcówki rzęs. Cienie do powiek usuń przesuwając płatek poziomo, rozpoczynając od zewnętrznego kącika oka . Jeśli na dolnej lub górnej linii rzęs pozostają resztki tuszu, delikatnie przetrzyj je patyczkiem kosmetycznym nasączonym płynem do demakijażu.

Pamiętaj, że demakijaż powinien być wykonywany bardzo starannie i delikatne – mocne pocieranie powiek prowadzi do szybszego powstawania zmarszczek. Nie warto również oszczędzać na produktach do demakijażu. Zabrudzone płatki do demakijażu wymień na nowe – podczas jednorazowego usuwania makijażu powinnaś zużyć około 4-6 sztuk . Zakończ zmywanie, kiedy zobaczysz, że ostatni płatek jest prawie czysty.

Do demakijażu oczu są odpowiednie wyłącznie delikatne formuły, bez dodatku alkoholu. Oczyszczanie skóry mydłem również nie jest najlepszym pomysłem, ponieważ niszczy ono naturalną ochronną warstwę skóry oraz mocno ją wysusza, co przyczynia się do szybszego powstawania zmarszczek.

Neutralnym kosmetykiem, który pasuje do każdego rodzaju skóry jest micelarny płyn do demakijażu – jest łagodny i dokładnie usuwa zanieczyszczenia z powierzchni skóry, nie naruszając przy tym jej hydrolipidowej warstwy.

ZOBACZ TEŻ: ŻURAWINOWE WŁOSY TO KOLEJNY SUPER TREND W KOLORYZACJI, KTÓRY MUSISZ SPRAWDZIĆ!

Płatki do demakijażu sprawdzą się lepiej niż waciki kosmetyczne, które mogą rozpaść się po nasączeniu płynem (ich resztki osadzają się wtedy na rzęsach lub skórze). Najlepiej jest wybierać płaskie płatki z pikowaną teksturą.

Po dokładnym demakijażu i oczyszczeniu skóry pamiętaj o aplikacji kremu pod oczy , który zregeneruje, odżywi i zapobiegnie przesuszeniu delikatnej skóry w tym obszarze.

A jakie są Wasze rutynowe czynności związane z demakijażem. Podzielicie się swoimi cennymi poradami?