Jak ujarzmić i wygładzić puszące się włosy?

przejdź do komentarzy
suche włosy suche włosy/Shutterstock

Też masz ten problem?

Te z Was, które borykały się z problemem puszących się włosów wiedzą, że to nie lada utrapienie, które może obrócić wniwecz wszelkie próby ułożenia eleganckiej fryzury. Wystarczy odrobina wilgoci w powietrzu, wiatr i… po starannie ułożonych włosach nie ma śladu.

Jak zatem ujarzmić pukle skłonne do puszenia się?


Jak ujarzmić i wygładzić puszące się włosy?Wszystko dzieje się dlatego, że włosy chłoną wodę w pierwszej kolejności z powietrza.

Specjaliści twierdzą, że suszenie włosów suszarką, stosowanie prostownicy i lokówki może tylko ten problem pogłębić, ale te, które skarżą się na puszące się kosmyki od długich lat przekonują, iż nie ma większej różnicy. Natomiast faktem jest, że włosy chemicznie prostowane i rozjaśniane są dużo bardziej suche, więc będą starały się uzupełnić niedobory wody pobierając wilgoć z powietrza. Stąd potraktowane "chemią" czupryny trudniej ułożyć.

Każde suszenie kończ zimnym strumieniem powietrza - zamknie to łuski włosa, który będzie chłonął mniej wilgoci.


Koniecznie nawilżaj włosy - po każdym umyciu powinnaś zastosować nawilżającą odżywkę, a raz na jakiś czas również nawilżającą maskę. Im mniej wysuszone są włosy, tym bardziej "posłuszne" się staną.

Ważne jest, by odpowiednio rozczesywać wilgotne pasma - nie trzyj ich po umyciu ręcznikiem, a delikatnie zawiń i poczekaj, aż tkanina wchłonie wilgoć. Następnie wysusz je - wcześniej zastosuj krem do modelowania, który nie obciąży włosów (polecamy krem Kerastase Elixir Ultime oraz olejek z tej samej serii; krem jest lżejszy).

Uważaj na to, czym "karmisz" swoje włosy - produkty do pielęgnacji i stylizacji nie powinny zawierać alkoholu bądź powinny mieć jak najmniejszą jego ilość (składniki wymieniane są w kolejności odpowiadającej ich zawartości).

Znakomitym kosmetykiem i jednocześnie najbardziej naturalnym, który pomaga walczyć z puszeniem się włosów, jest olejek arganowy - wystarczy, że odrobinę rozsmarujesz w dłoniach i rozgrzejesz, a następnie naniesiesz na prawie suche włosy. Dobrej jakości, oryginalny olejek nie poskleja ich (oczywiście musisz uważać, by nie przesadzić z jego ilością).


 Polecane wideo


Skomentuj Staraj się pisać bez błędów

dodasz komentarz jako gość - jeżeli chcesz zarejestrować nicka - załóż konto z avatarami!

Jeszcze nikt tego nie skomentował. Bądź pierwsza!