Jak szybciej zapuścić włosy? (VIDEO)

przejdź do komentarzy
jak zapuścić włosy jak zapuścić włosy/kolaż zeberka.pl/ You Tube

Parę rad, jak przyśpieszyć ich rośnięcie...

Każda z nas raz na jakiś czas marzy o długich, pięknych, lśniących włosach. Niestety czasem obrazek ten może pozostać jedynie w sferze marzeń czy to ze względu na kondycję naszych włosów, nasze upodobania, czy całkowity brak cierpliwości i wytrwałości...

Jeśli jednak zdecydowałyśmy się na zapuszczanie, mamy kilka wskazówek-porad, jak i co robić, by włosy rosły szybciej i były do tego jeszcze silne i zdrowe.

Po pierwsze szczotkujmy, szczotkujmy i jeszcze raz szczotkujmy włosy.

Wybierzmy do tego celu szczotkę o miękkim włosiu. Nie szarpmy włosów tylko delikatnie je rozczesujmy. Taki zabieg wzmocni je, uczyni silniejszymi.

Nie bez znaczenia jest masaż skóry głowy.

Mam zbawienne relaksacyjne działanie. Pobudza nasze cebulki, dzięki czemu włosy stają się silniejsze. Pomaga się on także odprężyć skórze głowy, często zmęczonej po całodniowym noszeniu upiętej mocno fryzury

Regularnie podcinaj końcówki włosów.

Brzmi to przewrotnie – skracaj, jeśli zapuszczasz – jednak ma to sens. Dzięki temu włosy wzmacniają się. Przycinajmy końcówki, cieniujmy fryzurę – pomoże to w pozbyciu się rozdwojonych końcówek, połamanych i zniszczonych włosów, a do tego przyśpieszy rośnięcie zdrowych i poprawi ich wygląd.

Unikajmy dużej ilości odżywek i produktów, które nakładamy na włosy.

Niepotrzebnie je obciążają i wysuszają. Zainwestujmy w jeden lepszy, sprawdzony kosmetyk albo zróbmy maseczkę z jajka i cytryny, zamiast nękać nasze włosy 15 wspomagaczami. Ta sama zasada dotyczy też zabiegów i stylizowania – im mniej tym lepiej. Jeśli nie możemy zrezygnować z nich całkiem to przynajmniej raz na jakiś czas róbmy w nich przerwy. Dajmy naszym włosom czas na odpoczynek i regenerację.


Nie męczmy naszych włosów codziennym myciem. Sprzyja ono przesuszaniu się włosów.

Nie mówiąc już o suszeniu suszarką, którym najczęściej kończymy mycie… Jeśli możemy, myjmy włosy odrobinę rzadziej i pozwalajmy im schnąć w swoim tempie. Skorzystajmy z lata i słońca – pozwólmy im działać, niech pomagają suszyć nasze czupryny.

Dbajmy o dietę.

Nie ma nic dziwnego w tym, że czujemy się lepiej, gdy jemy zdrowo. To samo dotyczy się naszych włosów. Dobra dieta wpływa na ich kondycję. Jeśli chcemy mieć zdrowe i szybciej rosnące włosy, zrezygnujmy albo chociaż ograniczmy cukier i tłuszcze. Skupmy się na witaminach, proteinach i zielonych warzywach.

Pijmy dużo wody.

Ważne jest też to, co dostarczamy naszemu organizmowi. Nie dopuszczajmy do stanów odwodnienia w naszym organizmie. Włosy też na tym skorzystają. Poprawi to ich blask i kondycję dzięki nawadnianiu organizmu i wypłukiwaniu z niego toksyn. Pamiętajmy – pijmy dużo wody, to podstawa!

Możemy stosować suplementy dzięki, którym włosy rosną szybciej i są zdrowsze.

To kolejna wskazówka, choć mniej naturalna niż wcześniejsze. Działanie poprawiające kondycję naszej czupryny mają np. preparaty ze skrzypem, krzemem. Te z biotyną przyśpieszą rośnięcie. Możemy też stosować ampułki poprawiające zdrowy wygląd włosów. Pamiętajmy jednak, że ich używanie nie jest podstawowym warunkiem posiadania zdrowych i długich włosów. Dużo ważniejsze są metody naturalne i oczywiście cierpliwość.

Może rady te pomogą Wam podjąć decyzję o zapuszczaniu włosów, a jeśli już jesteście w trakcie i czekacie na efekty – może te parę oczywistych wskazówek przyśpieszy ich nadejście.

Jak szybciej zapuścić włosy? (VIDEO)Jak szybciej zapuścić włosy? (VIDEO)

Jak szybciej zapuścić włosy? (VIDEO)

Polecane wideo


Skomentuj Staraj się pisać bez błędów

dodasz komentarz jako gość - jeżeli chcesz zarejestrować nicka - załóż konto z avatarami!

Jeszcze nikt tego nie skomentował. Bądź pierwsza!