Jak sprawić żeby włosy rosły szybciej - w 3 miesiące

przejdź do komentarzy
wzros włosów wzros włosów/© StarStock

Obcięłaś, żałujesz... Jak mieć szybko dłuższe włosy bez przedłużania?

Obcięłaś włosy, ale żałujesz - brzmi znajomo? Wiele kobiet po trudnej (lub zbyt szybkiej) decyzji dotyczącej skrócenia włosów niecierpliwie czeka, aż włosy odrosną choć odrobinę. I najczęściej nie zrobią wiele w tym temacie - włos na głowie rośnie ok. 1 cm na miesiąc.

Można to jednak NIECO przyspieszyć.

W jedną noc nie oczekuj cudów. Pamiętaj, że w skali paru miesięcy różnica może być zauważalna.

Co trzeba zrobić?

Trzymaj się planu


Bierz witaminy pobudzające wzrost włosów, codziennie pij napar z pokrzywy i rób ziołowe płukanki (dobrze działa wywar ze wspomnianej pokrzywy oraz skrzyp polny, wykonane co najmniej raz w tygodniu). Musisz pamiętać o tym, że włosy lubią regularność i codzienną suplementację. Zdrowo się odżywiaj i pij odpowiednią ilość płynów.

Ziołowe płukanki na porost włosówJak sprawić żeby włosy rosły szybciej - w 3 miesiące
Najtańszy, często niedoceniany sposób - zioła. Pij napar z pokrzywy, stosuj płukanki. Aloes, pokrzywa i liście brzozy stymulują porost włosów, zaś krzyp polny, który jest doskonałym źródłem krzemionki, wzmacnia włosy i zapobiega ich wypadaniu. Napary ziołowe możesz stosować do płukania po każdym myciu włosów. Można również przelać napar do butelki ze spryskiwaczem i rozpylać na włosy - uważaj jednak, bo ma krótki termin przydatności, nie przechowuj jej w warunkach domowych dłużej, niż 48 h.

Rozważ… podcięcie włosów!


Brzmi niedorzecznie, prawda? Przecież nie po to zapuszczasz, by kazać fryzjerowi machać nad twoją głową nożyczkami. Tymczasem stoi za tym pewna logika. Jeśli twoje włosy są zniszczone na końcach, rozsądniej będzie je podciąć już teraz - w przeciwnym razie po zakończonym okresie zapuszczania będziesz mieć rozdwojone końcówki i połamane włosy, które być może będą wymagały poważniejszej interwencji.

Nawilżaj włosy, zadbaj o skórę głowy


Zaopatrz się w szampon peelingujący, który sprawi, że wartości odżywcze zawarte w maseczkach, serach i ampułkach lepiej trafią tam, gdzie trzeba. Dobrze masuj skalp - poprawi to ukrwienie skóry, co z kolei pobudza wzrost i zapobiega wypadaniu włosów.

Raz w tygodniu zafunduj sobie dobrze nawilżającą maseczkę do włosów, którą nałóż na ok. 20 min. Pomoże to włosom nie tylko lepiej wyglądać, ale zapobiegnie ich dalszym uszkodzeniom.

Powiedz "nie" prostownicy i lokówceOczywiście o ile chcesz, by włosy były w jak najlepszej formie. Jeśli jesteś fanką tych wynalazków, dobra kondycja włosów wymaga ich regularnego podcinania, a tego przez co najmniej kilka miesięcy chcesz uniknąć.

Polecane wideo


Skomentuj Staraj się pisać bez błędów

dodasz komentarz jako gość - jeżeli chcesz zarejestrować nicka - załóż konto z avatarami!

Jeszcze nikt tego nie skomentował. Bądź pierwsza!