Jak sprawić, by małe oczy wydawały się większe?

przejdź do komentarzy
makijaż makijaż/www.freedigitalphotos.net

Te rady powinnaś znać!

Duże oczy są uważane za jedną z kluczowych rzeczy decydującą o urodzie kobiety. Każda z nas chce, by były widoczne, duże, wyraźne. Nawet jeśli uroda nie dała nam sarniego wzroku, makijaż pomoże - oto kilka trików, które pomogą sprawić, by oczy wydawały się większe.

Podkręć rzęsy
Podkręcone rzęsy automatycznie "otwierają" oko. Pamiętaj jednak - zalotki używamy tylko i wyłącznie przed nałożeniem tuszu do rzęs.

Wytuszuj dolne rzęsy

Pamiętaj tylko o jednym: za dużo mascary na dolnych rzęsach "przeciąża" oko i dodaje lat. A więc owszem, tuszujemy, ale z umiarem! Najlepsza ilość tuszu znajduje się na szczoteczce po wytuszowaniu rzęs górnych.

Polub sztuczne rzęsy

Większość gwiazd przykleja sztuczne rzęsy bądź chociażby ich kępki. Wspaniale powiększają oczy, sprawiają, że twarz wygląda na młodzieńczą. Za długie jednak wyglądają teatralnie i choć oko wydaje się większe, to twarz prezentuje się karykaturalnie.

Używaj kombinacji jasne + ciemne cienie

Trick stary i powszechnie znany: jasne cienie nakładamy na całą powiekę (lub chociaż ruchomą jej część), ciemną - w załamaniu. Jasne powiększa, ciemne - pomniejsza i tej zasady trzymamy się w makijażu.

Poćwicz używanie eyelinera

Nieumiejętnie zrobiona kreska może pomniejszyć oko, ale prawidłowo namalowana sprawia, że rzęsy wydają się bardziej gęste, a spojrzenie nabiera wyrazistości i zmysłowej tajemniczości.

Polub białą kredkę

Aby optycznie powiększyć oczy, pomaluj nią tzw. linię wodną, czyli wewnętrzną część dolnej powieki. To takie optyczne przedłużenie białka oka.

Zadbaj o brwi

Zarośnięte brwi bezlitośnie pomniejszają oko. Kluczem jest umiarkowana regulacja brwi. Zarówno "niteczki" jak i "gąsienice" sprawiają, że oczy wydają się mniejsze, niż w rzeczywistości. Elegancko wyregulowane brwi warto podkreślić jasnym (np. cielistym) cieniem do powiek (mowa o miejscu tuż pod łukiem brwiowym).

Polecane wideo


Skomentuj Staraj się pisać bez błędów

dodasz komentarz jako gość - jeżeli chcesz zarejestrować nicka - załóż konto z avatarami!

Jeszcze nikt tego nie skomentował. Bądź pierwsza!