Jak się ubrać na rozmowę o pracę?

przejdź do komentarzy
jak się ubrać na rozmowę kwalifikacyjną jak się ubrać na rozmowę kwalifikacyjną/rys. I.Bełz-Kaczmarek

Mamy kilka rad... nieoczywistych.

Ołówkowa spódnica, biała bluzka, spodnie w kant. Nie mamy wątpliwości, że każdy wie, jak stworzyć sobie "mundurek" na rozmowę o pracę. Z tym, że pracodawca pracodawcy nierówny i różne są dress-code'y obowiązujące w miejscach zatrudnienia. W jednej firmie będzie do przyjęcia pokazać się w dżinsach, w innym miejscu najlepiej sprawdzi się strój bardziej biznesowy i formalny.

Czytaj więcej: JAK ROZMAWIAĆ O ZAROBKACH NA ROZMOWIE KWALIFIKACYJNEJ?

Jest jednak kilka kluczowych rad, które warto poznać, jeśli chcemy wypaść jak najlepiej.

Zrób porządek w torebce

W większości damskich torebek panuje niewyobrażalny bałagan. Posprzątaj i uporządkuj jej zawartość, wcześniej sprawdź, by telefon był wyciszony. Przyznasz sama, że gorączkowe grzebanie w torebce pełnej chusteczek, kluczy, kartek papieru, nie wygląda zbyt profesjonalnie. A szukałaś tylko długopisu.

Niech Cię słuchają, a nie patrzą na strój

Przyjmujemy, że nie starasz się o posadę, gdzie modą trzeba zaszokować i uzyskać efekt "wow". Wolisz, by słuchano tego, co masz do powiedzenia, zamiast myślano: "Gdzie ona kupiła tę marynarkę"?

NIE NOŚ TYCH RZECZY:

INTENSYWNEGO RÓŻU: To barwa kojarząca się mało poważnie.

OSTENTACYJNEJ BIŻUTERII: Wybierz coś skromniejszego. Nie musi to być sznurek babcinych perełek, ale zadbaj o to, by nie był elementem, który za bardzo przyciąga uwagę.

MOCNEGO KOLOROWEGO MAKIJAŻU: Bardziej skoncentruj się na tym, by makeup był bardzo staranny i dyskretnie podkreślał Twoje najładniejsze rysy.

NIC O DZIKIM WZORZE, NIC PRZEZROCZYSTEGO, ZBYT BŁYSZCZĄCEGO: Takie rzeczy można nosić elegancko, ale wymagają duże wprawy i doświadczenia w komponowaniu stroju. Naprawdę czujesz się tak dobra w te klocki, jak najlepsi styliści?

NIE UDAWAJ KOGOŚ, KIM NIE JESTEŚ: Jeśli nie masz w szafie ani jednego stroju formalnego, nie kupuj go specjalnie na rozmowę o pracę. Staraj się wybrać coś z obecnej szafy. Szczerość wobec pracodawcy to pożądana cecha.

TEGO SIĘ TRZYMAJ:

IDEALNY MANICURE: Bez przesady, french nie jest jedynym klasykiem na paznokciu. Jeśli jesteś ubrana z gustem i umiarem, przejdzie nawet intensywna czerń. Ideał? Bordo - stonowany, a jednocześnie wyrazisty kolor. Twoje paznokcie tego dnia mają być perfekcyjne. Będziesz podawać dłoń, być może składać jakieś podpisy, więc przyszły pracodawca będzie patrzył Ci na ręce. Dosłownie.

SPRÓBUJ DOWIEDZIEĆ SIĘ, JAK SIĘ NOSZĄ PRACOWNICY: Jakieś zdjęcia w sieci, wywiady? Jeśli przyszły szef to typ luzaka, możesz pozwolić sobie na ciut więcej.

ZAŁÓŻ ZEGAREK: Banał, prawda? W dodatku wiele osób twierdzi, że "i tak ma w komórce". Z tym, że diabeł tkwi w szczegółach. Osoba nosząca zegarek na przegubie dłoni wygląda na lepiej zorganizowaną. A przecież liczy się wrażenie, prawda?

PRZED ROZMOWĄ ZJEDZ MIĘTUSA I WYPIJ SZKLANKĘ WODY: Nie chcesz zastanawiać się, jaki jest Twój oddech? W dodatku kiedy jesteśmy zdenerwowani, schnie nam w gardle. Lepiej uzbroić się zawczasu.

Jak się ubrać na rozmowę o pracę?

Polecane wideo


Skomentuj Staraj się pisać bez błędów

dodasz komentarz jako gość - jeżeli chcesz zarejestrować nicka - załóż konto z avatarami!

Jeszcze nikt tego nie skomentował. Bądź pierwsza!