Jak samodzielnie obciąć grzywkę?

przejdź do komentarzy
jak samemu obciąć grzywkę jak samemu obciąć grzywkę/Shutterstock

Trudne? Ależ skąd!

Zdarza się, że my posiadaczki grzywek, nie zawsze mamy czas, by wpaść nawet na 20 min do salonu fryzjerskiego, a tymczasem grzywka rośnie szybko i dłuższa o 1-2 centymetry traci już cały wygląd. Często sięgamy więc po nożyczki i… ciach, tniemy same, nierzadko z fatalnym skutkiem. Grzywkę można jednak przyzwoicie obciąć samemu, ale trzeba wiedzieć jak i czym.

Czytaj więcej: Jak mieć grzywkę NIE obcinając włosów?

Sięgnij po dobre nożyczki - fryzjerskie! Ani się waż brać do tego celu nożyczek do papieru! Te fryzjerskie są bardziej precyzyjne i mają bardziej spiczaste zakończenie. Nożyczkami do papieru możesz tylko zrobić krzywdę swojej fryzurze, tnąc jak od przysłowiowego garnka, czyli topornie. Nie radzimy.

Osusz włosy To oczywiste - mokre włosy pod wpływem ciężaru opadają i wydają się dłuższe, dlatego cięcie mokrych włosów niesie ze sobą ryzyko, że po wysuszeniu grzywki będzie ona za krótka o cały centymetr, a to w takim wypadku jest jak kilometr brakującej autostrady. Wysusz tradycyjnie grzywkę, jak robisz to codziennie i przeczesz standardową szczotką lub grzebieniem, którego używasz każdego dnia. Zbyt gęsty grzebień "rozciąga" włos i wówczas również łatwo o zbyt radykalne cięcie.

Nie spiesz się i tnij naprawdę minimalnie. Zawsze możesz dociąć lub - w razie niepowodzenia - skorygować grzywkę u fryzjera. Jeśli obetniesz za dużo/krzywo, będziesz musiała czekać miesiąc-dwa, zanim grzywka nada się do poprawki.

Tnij pod kątem. Prosta linia cięcia sprawi, że grzywka będzie geometryczna i zbyt ciężka. Trzymaj nożyczki pod kątem ok. 45 stopni. Nie zauważyłaś, że tak tną profesjonaliści?

Jak samodzielnie obciąć grzywkę?

Polecane wideo


Skomentuj Staraj się pisać bez błędów

dodasz komentarz jako gość - jeżeli chcesz zarejestrować nicka - załóż konto z avatarami!

Jeszcze nikt tego nie skomentował. Bądź pierwsza!