Jak rozpoznać podróbki torebek Gucci (FOTO)

przejdź do komentarzy
gucci gucci/Gucci

Kilka prostych wskazówek.

Wyobraźmy sobie potencjalną sytuację… Jesteśmy na wakacjach. Odpoczywamy aktywnie, zwiedzamy. Nie stronimy także od sklepików i butików. W szale wakacyjnych zakupów natrafiamy na torebki Gucci. Jak poznać – dla zaspokojenia własnej ciekawości albo ochrony przed wadliwym zakupem – czy przypadkiem nie są to podróbki? Mamy dla Was kilka praktycznych wskazówek.

Po pierwsze trzeba dokładnie pooglądać torebkę. Musimy sprawdzić łączenia szwów i cięcia skóry. Muszą być one jednakowe i równe. Szczególnie w przypadku modeli torebek z kieszenią zapinaną na zamek. Cięcie i szycie powinno być identyczne dookoła niej.

Do każdej torebki dołączana jest specjalna karta – Gucci Controllato. Oryginalna ma nadrukowany wielkimi literami napis Gucci. Pod nim na białym tle powinnyśmy znaleźć słowo „Controllato” i numery 1 2 3 4 5 6 7 8 9 0. Karta na awersie jest koloru ciemnoszarego, jej rewers zawsze jest biały, niezadrukowany.

Worek, w który zapakowana jest nowa torba, musi mieć zapięcie ze sznurkiem. Oryginalne worki produkowane są w dwóch modelach. Pierwszy jest wykonany z ciemnobrązowej satyny. Logo GG na nim nadrukowane znajduje się na awersie. Drugie "G" musi być charakterystycznie odwrócone "do góry nogami". Drugi typ worka jest koloru jasnobrązowego, z poprzecznym, złotym napisem Gucci na przedniej stronie.

Oryginalna torba będzie miała także włoski rodowód – na znaczniku w środku torebki, obok napisu Gucci znajdziemy taż Made in Italy. Powinien się tam też znajdować numer seryjny – cztery albo sześć cyfr nadrukowanych na skórze torebki.

Jednak ze wszystkich antypodróbkowych wskazówek najważniejsza i najbardziej oczywista jest ta – jeśli już chcemy wydać niebagatelną kwotę na torebkę, wydajmy ją w butiku firmowym…

Polecane wideo


Skomentuj Staraj się pisać bez błędów

dodasz komentarz jako gość - jeżeli chcesz zarejestrować nicka - załóż konto z avatarami!

Jeszcze nikt tego nie skomentował. Bądź pierwsza!